صدور 715 مجوز پرواز برای ایام اربعین/آزادسازی بلیت‌های عتبات از 19 آذر

معاون سازمان هواپیمایی کشوری گفت : مجوز 715 پرواز فوق العاده و برنامه ای به مقاصد نجف و بغداد صادر شده و نرخهای مصوب برای دوره زمانی 4تا 18 آذرماه تعیین شده و پس از آن تابع قیمتهای رقابتی و آزاد است .

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد خداکرمی افزود :طی ایام اربعین حسینی در دوره زمانی چهارم تا 18 آذر در مجموع 715 پرواز برنامه ای و فوق العاده به نجف و بغداد انجام می شود و این ایام مجوز 562 پرواز فوق العاده صادر شده که 533 پرواز به مقصد نجف و 29 پرواز نیز به مقصد بغداد صورت می گیرد.

وی افزود: علاوه بر پروازهای فوق العاده، 153 پرواز برنامه ای به مقاصد نجف و بغداد انجام می شود که 110 پرواز مربوط به نجف و بقیه به مقصد بغداد خواهد بود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد :پروازهای نجف توسط 10 شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان، ایران ایر، ایران ایرتور، کیش ایر، معراج، قشم ایر، آسمان، نفت، کاسپین، زاگرس و دو شرکت هواپیمایی عراق ایر و فلای بغداد انجام می شود و سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی بر روند فروش بلیت و جلوگیری از گران فروشی نظارت دارند.

به گفته این مقام مسئول ، علاوه بر مراجع مزبور ، دستگاه هایی خارج از سازمان هواپیمایی نیز بر قیمت ها نظارت خواهند داشت.

خداکرمی افزود: ظرفیت پروازهای نجف در ایام منتهی به اربعین حسینی تکمیل شده و طبق بررسی ها و گزارشات دریافتی روند فروش بلیت نسبت به سال های گذشته از نظم و نظارت بیشتری برخوردار است و شرایط مثبت ارزیابی می شود.

وی یادآور شد: امسال به دلیل جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و گرانفروشی ،نرخ های مصوب برای بلیت مسیرهای مزبور توسط سازمان هواپیمایی و با هماهنگی شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته شده است .

خداکرمی ،نرخ مسیر پروازی تهران - نجف - تهران 950 هزار تومان، تهران - بغداد - تهران 850 هزار تومان، مشهد- نجف- مشهد یک میلیون و 200 هزار تومان و مشهد- بغداد- مشهد نیز یک میلیون و یکصد هزار تومان ذکر کرد، همچنین نرخ بلیت از سایر شهرهای کشور نیز به مقصد نجف و بغداد با نرخ بلیت های از مبدا تهران محاسبه می شود.

به گفته وی ، سایر روزهای سال نرخ بلیت عتبات همچون نرخ بلیت پروازهای خارجی تابع نرخ های آزاد و رقابتی خواهد بود و نرخ های مصوب برای پروازهای نجف برای دوره زمانی چهارم تا 18 آذر است و پس از آن تابع قیمت های رقابتی و آزاد اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سال گذشته (1393) طبق آمارهای منتشر شده ، حدود یک میلیون و 500 هزار نفر از مردم کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی به عراق سفر کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار