فضای مجازی اشتغال‌زایی در پست را افزایش داده است

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیرعامل شرکت پست گفت: شرکت پست به عنوان یکی از حامیان بخش کارآفرینی، بستر مناسبی است که نخبگان بازار کار بتوانند ایده های به روز خود را اجرایی کنند.

فضای مجازی اشتغالزایی در پست را افزایش داده استبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سید مجتبی نصیری با بیان اینکه امروز نوع نگاه ها به شرکت پست تغییر کرده، افزود: پست یک صنعت خدماتی است که همانند دیگر بخش های خدماتی، از نیروی کاری زیادی استفاده می کند.

وی گفت: این مهم با توجه به گسترش روزافزون خدمات، بیش از گذشته در شرکت پست به چشم می خورد و نقش بسزایی در اشتغال زایی و کارآفرینی کشور دارد.

نصیری با اشاره به فضای مجازی به عنوان یکی از بسترهای مهم گسترش فعالیت های خدماتی، افزود: بطور نمونه هم اینک چهار هزار و ۷۰۰ فروشگاه الکترونیکی فعال در فضای مجازی وجود دارد که به صورت مستمر با پست همکاری دارند هر کدام از این فروشگاه ها می توانند به صورت جداگانه تا ۱۰ نفر نیروی انسانی را برای ارائه خدمات به مردم، جذب بازار کار کنند.

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیرعامل شرکت پست ادامه داد: شرکت پست با دخالت دادن بخش خصوصی و انعقاد قرارداد با آن، بازار کار دیگری را فراهم کرده که طی آن، با حضور شرکت های خصوصی، بسته ها از فروشگاه ها جمع آوری شده و به اداره پست منتقل می شوند؛ همین موضوع توانسته نیروهای زیادی را وارد بازار کار کند.

نصیری با اشاره به سامانه هوشمند پست که مدیریت فروشگاه های اینترنتی را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: تا چهارشنبه(۲۷آبان ماه) جابجایی تعداد سه میلیون و ۳۰۰ هزار مرسوله پستی توسط این سامانه ثبت شده که نشانه گردش اقتصادی و اشتغالزایی است که در آینده با کمک پست این ظرفیت به چند برابر افزایش می یابد.

وی در ادامه با اشاره به حمایت های شرکت پست از کارآفرینان، تصریح کرد: شرکت پست به عنوان یکی از حامیان بخش کارآفرینی، بستر مناسبی است که نخبگان بازار کار بتوانند ایده های به روز خود را اجرایی کنند؛ این شرکت همواره حمایت خود را از مجموعه تولیدکنندگان کالاها اعلام و تسهیلات و تخفیفاتی ارائه کرده است.

این مسئول با اشاره به پروژه GNAF به عنوان نمونه ای دیگر از کارآفرینی در این شرکت، بیان داشت: شرکت پست سامانه مربوط به اجرای فرآیندهای تخصصی خود را ایجاد کرده است که بر اساس آن، در همه استانها فرآیند تعیین مختصات جغرافیایی کدهای پستی ۱۰رقمی در نقاط شهری آغاز و طی برنامه زمانبندی شده این فرآیند تا پایان سال جاری اتمام خواهد یافت.

وی گفت: این پروژه افزون بر ۵۰۰ نفر نیرو را جذب بازار کار کرد.

وی یادآورشد: اگر برنامه یا چنین پروژه هایی وارد بازار شوند، شرکت پست با دخالت دادن بخش خصوصی می تواند افراد بیشتری را وارد بازار کار کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جواناینجاکلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار