رشد چشمگیر حملات سایبری به فرانسه

به گزارش کارشناسان امنیتی فرانسوی، در هفته قبل از حادثه تروریستی در فرانسه حملات سایبری به این کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

رشد چشمگیر حملات سایبری به فرانسهبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان امنیتی فرانسوی به تازگی گزارش داده‌اند که در هفته قبل از حادثه تروریستی پاریس، شاهد رشد فزاینده حملات سایبری به این کشور بوده‌اند. شرکت امنیت سایبری کسپرسکی نیز در گزارشی بر این نکته تأکید کرده است که در هفته منتهی به حمله تروریستی پاریس، رشد قابل ملاحظه‌ای در تعداد کاربران قربانی در فرانسه را ثبت کرده است.

شبکه خبری پالو آلتوی آمریکا در این باره اعلام کرد: «حملات اخیر انجام شده به اروپا و فرانسه، مشابه حملات سایبری سهمگینی است که در سال 2013، کره جنوبی را هدف قرار داد و سبب بروز خسارات سنگین به این کشور شد. از این رو به نظر می‌رسد که منشأ این حملات، یکسان باشد.» لازم به ذکر است که پالو آلتو، مدرک مستدلی برای این ادعای خود ارائه نکرده است.

کارشناسان معتقدند که حملات سایبری صورت گرفته به فرانسه، سبب اخلال در امور نظارتی پلیس فرانسه بر این کشور و بروز حادثه پاریس شده است، ادعایی که هنوز به اثبات نرسیده و مشخص نیست که در صورت اثبات، سهم این حملات در بروز حادثه تروریستی پاریس چه میزان باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

منبع: سایبربان

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار