حامیان داعش چه کسانی هستند؟

وب سایت گلوبال ریسرچ هفت کشور را به عنوان حامیان گروهک تروریستی داعش معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سایت گلوبال ریسرچ، گزارش کوتاهی را به نقل از پروفسور "تیم اندرسون" در خصوص حامیان داعش منتشر کرد. بر اساس این گزارش، حامیان داعش عبارتند از:حامیان داعش چه کسانی هستند؟

عربستان

عربستان در سال 2006 با هدایت واشنگتن گروه القاعده در عراق را به وجود آورد تا مانع از نزدیک شدن عراق به ایران شود. در سال 2011 عربستان گروه های افراطی را در درعا و دیگر مناطق سوریه تسلیح کرد.

ترکیه

ترکیه گذرگاه های امنی را برای عناصر خارجی افراطی جهت ورود به شمال سوریه فراهم کرد. همچنین به همراه عربستان سعودی گروه "جبهه النصره" وابسته به القاعده را به وجود آورد. در سال 2015 ترکیه هدایت ائتلاف موسوم به "جیش الفتح" را برای یورش به شمال سوریه برعهده گرفت.

ترکیه میزبان سرکردگان گروه‌های افراطی است و در حال هماهنگی برای فروش نفت‌های سرقت شده سوریه توسط داعش است. این کشور همچنین امکانات لازم را برای درمان مجروحان داعش فراهم می‌کند.

قطر

قطر در سالها 2011-2013 میلیونها دلار را صرف حمایت از گروه های وابسته به اخوان المسلمین کرد، مانند گروهک فاروق. پس از سال 2013 قطر از ائتلاف موسوم به "جیش الفتح" و گروه های وابسته به ترکیه و عربستان حمایت کرد.

رژیم صهیونیستی

رژیم اشغالگر قدس از آغاز بحران و جنگ در سوریه در حال تأمین سلاح و درمان مجروحان همه گروه های تروریستی در سوریه است و حتی به جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) و داعش کمک می کند و نقطه تماس با این گروه ها در جولان اشغالی است.

انگلیس و فرانسه

انگلیس و فرانسه در حال فراهم کردن سلاح برای گروه های افراطی هستند که همکاری نزدیکی با القاعده دارند.

آمریکا

آمریکا در حال مدیریت و هدایت همه مواردی است که در بالا ذکر شده است. آمریکا برای حمایت از تروریستها، از پایگاه های موجود در ترکیه، اردن، قطر، عراق و عربستان استفاده می کند. از "ارتش آزاد" و درگیری آنها با داعش حمایت می کند. داعش را از مناطق کرد نشین دور نگه می‌دارد، ولی به آنها اجازه می دهد به سوریه حمله کنند. مسؤولان عراقی تأکید دارند که آمریکا از طریق هوا برای داعش کمک ارسال می‌کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


منبع: گلوبال ریسرچ

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار