برپایی 3 خیمه تغزیه خوانی در شمال غرب تهران

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، خیمه های مجالس تعزیه خوانی تعزیه داران خاتون داغدیده در سعادت آباد تهران، میدان بهرود برپا شده است.

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی تعزیه داران خاتون داغدیده، طبق سنوات گذشته امسال نیز به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، تعزیه داران خاتون داغدیده برای ششمین سال متوالی است که در سعادت آباد تهران، نمایش تعزیه خوانی را به مدت 7 شب در میدان بهرود برپا می کنند.
 
 با برپایی خیمه های عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) به سوگ می نشینند.
 
مجالس تعزیه خوانی از چهارشنبه 4 آذر تا 10آذر مصادف با شب اربعین حسینی، هر شب بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می شود و در روز اربعین حسینی(ع) نیز «حرکت نمادین کاروان اسراء کربلا» ساعت 9 صبح از مقابل خیمه تعزیه داران سعادت آباد، میدان بهرود آغاز و تا چهارراه سرو ادامه دارد.
 
از عزاداران ابا عبدالحسین (ع) و علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت دعوت می شود تا به مدت 7 شب از 4 آذرماه تا شب اربعین حسینی، محفل شبیه خوانی تعزیه خوانان خاتون داغدیده را مزین به قدوم مبارکشان کنند.
 
مجالس تعزیه خوانی با محوریت مساجد از جمله مسجد جامع المهدی، مسجد پیامبر اعظم (ص) و مسجد صاحب الزمان (عج) و پایگاه های بسیج و هیئت های مذهبی منطقه 2 در سعادت آباد، میدان بهرود برپا می شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار