اربعین شهید حاج سید حمیدرضا حسینی برگزار می‌شود

اربعین شهید حاج سید حمیدرضا حسینی خبرنگار اعزامی شبکه خبر به حج دوشنبه این هفته در مسجد بلال صدا و سیما برگزار می‌گردد.

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛اربعین شهید حاج سید حمیدرضا حسینی خبرنگار اعزامی شبکه خبر به حج دوشنبه این هفته در مسجد بلال صدا و سیما برگزار می‌گردد. بر اساس اعلام ستاد بزرگداشت شهدای رسانه مراسم چهلمین روز شهادت حاج سید حمیدرضا حسینی خبرنگار شبکه خبر روز دوشنبه دوم آذر 1394 از ساعت 14:30 لغایت 16 رد مسجد بلال صدا و سیما برگزار می‌گردد.

شهید سید‌ حمیدرضا حسینی خبرنگار شبکه خبر و شهید سید حمید میرزاده گوینده رادیو عربی و شبکه الکوثر که برای پوشش رسانه‌ای حج سال 1394 از سوی سازمان صدا و سیما به مکه مکرمه اعزام شده بودند در فاجعه منا و به علت بی‌کفایتی و ضعف مدیریت مسئولین سعودی در حال انجام وظیفه به شهادت رسیدند.

خبرنگاران معمولاً همیشه در صف حوادث مختلف قرار دارند که سال‌هاست در راه انجام وظیفه و اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه قربانی می‌شوند. این قشر پر تلاش در عین آنکه پوشش و انعکاس همه فعالیت‌ها و رخداد‌های اجتماعی را بر عهده دارند، خودشان کمتر به چشم می‌آیند و مظلومانه در حوادث مختلف آسیب می‌بینند.

در مراسم اربعین خبرنگار شهید شبکه خبر استاد رائفی‌پور تحلیلگر سیاسی و اجتماعی سخنرانی خواهد کرد و علل فاجعه منا و نقش حکومت آل سعود را مورد تحلیل قرار خواهد داد.

 
زندگینامه مختصر شهید سید حمید رضا حسینی خبرنگار اعزامی شبکه خبر به حج که در فاجعه منا به شهادت رسید.

شهید سید حمیدرضا حسینی فرزند آخر از خانواده سادات حسینی بود که در زمستان سال 1355 دیده به جهان گشود. وی که دانش آموخته دانشکده علوم و ارتباطات اجتماعی بده و در رشته خبرنگاری فارغ‌التحصیل شده بود. شهید حسینی در سال 1378 از ابتدای فعالیت شبکه خبر، همکاری با این شبکه را آغاز کرد. او در طی 16 سال فعالیت حرفه‌ای خبری در حوزه‌های مختلف شهری، شهرداری‌ها، شورای شهر تهران، نیروی انتظامی و نهایتاً در حوزه انرژی و صنعت آب و برق در شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان خبرنگار،‌نقش موثری ایفا کرد. شهید حسینی در کارنامه خود فعالیت‌هایی نظیر دبیر انجمن دانشجویی علوم ارتباطات، سردبیر نشریه صور و تولید بیش از صد‌ها گزارش اثربخش در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی و نیرو تولید نموده که از شبکه خبر پخش شده است. به گفته وزیر نیرو و مدیران ارشاد این وزارتخانه،‌ شهید حسینی در حوزه انرژی با سابقه‌ترین و مؤثرترین خبرنگار جریان ساز در حوزه تخصصی خود محسوب می‌شد که گزارش‌های ایشان همواره دارای بازتاب و بسیار تأثیر‌گذار بود. شهید حسینی متأهل و دارای یک فرزند دختر 4 ساله به نام مهسیما سادات بود.

همسر شهید حسینی نیز فرزند یکی از شهدای جنگ تحمیلی بوده و مراسم عقد آن‌ها در مکه مکرمه برگزار شده است. حاج سید حمیدرضا حسینی به عنوان خبرنگار اعزامی صدا و سیما جهت پوشش خبری از مناسک حج اعزام شد. اما خواست حضرت رحمان  بر این بود که راوی حادثه‌ها خویش خبرساز شده و پس راه یافتن به حریم دوست و معنا یافتن رد منا راهی دیار باقی شود و به درجه شهادت در حین مأموریت نائل شود.

روایت‌های مستند تصویری و خبر‌های به جا مانده از شهید حسینی که در آرشیو شبکه خبر موجود است. بیانگر سال‌ها تلاش توانسوز و بی‌وقفه ایشان از به تصویر کشیدن روند توسعه، تحولات، چالش‌ها و دستاورد‌های صنعت آب و برق کشور است. گزارش آخر سید حمید رضا حسینی از مناسک حج یکی از تأثیر‌گذارترین مصاحبه‌های پخش شده از صدا و سیما بود. سؤال آخر آن خبرنگار خبره عرصه عشق، چگونگی و شرایط دیدار با حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فدا بود  و خبرنگار عاشق ما راز وصال رخ یار را می‌پرسید. گویی خود فراغ یار را تاب نیاورد و راهی دیار عشق شد. نامش جاودانه و راهش پر رهرو باد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار