جشنواره مولودی خوانی رضوی به بیان مودت به اهل بیت(ع) می پردازد

حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در مراسم رونمایی از پوستر و فراخوان دومین جشنواره مولودی خوانی رضوی از سری برنامه های موضوعی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سنندج گفت: اگر فضایل و بزرگی و سیره والای بزرگان دینی به جامعه شناسانده شود از تبعات زندگی مادی و شیطانی دور خواهیم شد.

وی با بیان اینکه تجلیل از بزرگان دینی از دستورات الهی است، عنوان کرد: خداوند متعال نیز در آیات قرآنی به منقبت رسول الله(ص) و اهل بیت(ع) پرداخته است.

وی اظهارداشت: جشنواره مولودی خوانی رضوی با زبان دینی و موسیقی مذهبی و اشعار مناسب به بیان منقبت و مودت اهل بیت(ع) می پردازد و کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: برگزاری چنین مراسم ها و جشنواره هایی در برهه کنونی که دشمنان با تمام توان وتلاش خود درصدد دورکردن مسلمانان از ارزش های دینی هستند، لازم و ضروری است و باید تقویت هم شوند.

مسئول دبیرخانه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در کردستان هم در این مراسم گفت:  خوشبختانه نخستین جشنواره مولودی خوانی رضوی هه تاو از سلسله برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ایام دهه کرامت امسال با استقبال خوب مولودی خوانان و منقبت خوانان کشور برگزار شد.

سامان احمدی عنوان کرد: استقبال از نخستین دوره این جشنواره موجب شد که کارگروه اقلیت های مذهبی با مدیریت استان کردستان در بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تشکیل شود و با بین المللی شدن چهارمین دوره در سنوات آتی نیز موافقت شود.

وی از حضور دو گروه مولودی خوانی مهمان از اقلیم کردستان عراق در دومین دوره این جشنواره در استان خبرداد و گفت: برای اولین بار نیز بخش کودک و نوجوان به جشنواره مولودی خوانی رضوی افزوده شده است و متولدین بین سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ شمسی نیز می توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: همچون سنوات گذشته نیز در دومین جشنواره مولودی خوانی رضوی و به منظور نکوداشت بزرگان عرصه مولودی خوانی، مقام شامخ ملاعبدالکریم مدرس گرامی داشته خواهد شد.
احمدی اظهارداشت: برنامه ریزی برای برگزاری ۱۶ جلسه اتاق فکر دومین جشنواره مولودی خوانی رضوی تا اجرای این رویداد بزرگ فرهنگی، هنری و مذهبی در دهه کرامت سال آینده صورت گرفته است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار