معماری مشهد مقدس با سیمای مذهبی این شهر بی تناسب است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان عصر شنبه در مراسم اعطای اعتبارنامه اعضای هفتمین دوره هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در سالن اجتماعات استانداری معماری مشهد را معماری در هم ریخته دانست که نمی تواند بازگو کننده وجهه مذهبی مشهد باشد و گفت: در این خصوص نیازمند بازنگری جدی هستیم تا بتوانیم به یک معماری مناسب که متناسب با ظرفیت های کلانشهرهای مذهبی است، دست یابیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: استفاده از ظرفیت های مهندسی برای مناسب سازی سیمای مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ از ضروریاتی است که باید نسبت به آن اهتمام داشت.

وی استفاده از ظرفیت و توان تفکر مهندسی در همه مسایل کشور و نه تنها در حوزه ساخت و سازها را موجب کسب تحلیل درست و منطقی از مسایل دانست و گفت: خراسان رضوی ۳۲ هزار مهندس در حوزه های هفتگانه مرتبط با ساختمان دارد که این افراد می توانند در حل مشکلات مربوط به این حوزه یاری گر مدیران استانی باشند.

رشیدیان با اشاره به نیاز جامعه به داشتن یک تفکر مهندسی منسجم و مشخص بیان کرد: سازمان نظام مهندسی در حل بسیاری از مشکلات کشور می توانند نقش آفرینی کنند.

وی با تاکید بر همراهی و همدلی بین دستگاه های مختلف کشور در استفاده از توان نظام مهندسی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور ما نیازمند سرمایه ای شفاف و قانونمند، نیروی انسانی سالم و توانمند و فناوری ها و ابزارهای به روز هستیم تا بتوانیم با اتکا به منابع درونی پیشرفت های چشمگیری داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تلاش گسترده مدیران استانی در حمایت از سرمایه گذاری های شفاف و قانونمند تاکید کرد: در مقابل نیز با شرکت هایی همچون پدیده که هیچ یک از فعالیت شان قانونی نبوده است همه قوانین و طرح های جامع و تفضیلی شهری را نادیده گرفته است برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

وی مشکل اشتغال دانش آموختگان رشته های مهندسی را یکی از مشکلات مهندسان جوان کشور عنوان و ابراز کرد: بخشی از توسعه و آبادانی کشور در گرو توجه به حوزه مهندسی کشور است همانطور که تاکنون پیشرفت های خوبی در حوزه های هوا و فضا، سلول های بنیادین و انرژی هسته ای داشته ایم.

گفتنی است در پایان این جلسه اعتبارنامه های اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی به آن ها اهدا شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار