در «اروند خون» به پیاده‌روی اربعین می‌پردازیم

نمایش «اروند خون» روایتی جامع از مسئله پیاده‌روی اربعین و به‌طور ویژه شهدای غواص دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ كوروش زارعی كارشناس و كارگردان تئاتر «اروند خون» در رابطه با اجرای این نمایش گفت: این نمایش روایتی جامع از مسئله پیاده‌روی اربعین و به طور ویژه شهدای غواص دارد. ما در این نمایش دكور حجیمی داریم و برای آنكه تصویری از اروند را در قاب خود داشته باشیم از 35 هزار لیتر آب روی صحنه استفاده می‌كنیم. همچنین طراحی حركت در این نمایش نیز از حالت‌های حركات موزون درآمده و علی براتی به عنوان طراح حركت یک فضاسازی خاص برای القای بهتر مفاهیم نمایشی ایجاد كرده است و گروه حركت نیز در واقع مكمل بازیگران ما هستند.

زارعی با اشاره به اینكه ایوب آقاخانی نویسنده این اثر است، اظهار داشت: وی بیش از دو ماه شبانه‌روز بر روی این اثر تحقیق كرد و در نهایت نمایشنامه «اروند خون» را به نگارش درآورد، البته در طول تمرینات نیز آقاخانی به عنوان بازیگر حضور دارد و متن كار با هماهنگی یكدیگر تغییراتی پیدا می‌كند.

 این كارگردان تئاتر در ادامه پیرامون دلیل اجرای این نمایش در فرهنگ‌سرای بهمن توضیح داد: بخشی از این اتفاق تحقق عدالت فرهنگی است كه در شهر تهران باید رعایت كنیم و به اعتقاد من تئاتر تنها در چهار راه ولیعصر (عج) و یا چهار راه كالج تعریف نمی‌شود و همه مردمان این شهر و حتی كشور باید از آن بهره ببرند. بخش دیگر هم بحث حمایتی است كه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آقای صلاحی و به ویژه شهرام كرمی از نمایش ما داشته‌اند.

زارعی افزود: قاسم زارع، ایوب آقاخانی، وحید آقاپور، سروش طاهری، حسین پور كریمی و وفا طرفه بازیگران این اثر نمایشی هستند.

همچنین دیگر عوامل نمایش عبارتند از:

تهیه كننده: حمید نیلی، طراح حركت: علی براتی، طراحان صحنه: سهیل میرسپاسی و حمید زمزم، آهنگ‌ساز: بامداد افشار، طراح لباس: مژگان عیوضی، دوخت لباس: حسین پناهی، دستیار كارگردان و برنامه ریز: حسین دیردار، طراح پوستر و بروشور: مهدی رایگانی، مدیر تولید: امیر كلاته، طراح گریم: حسام حیدری و مدیر روابط عمومی: صابر نیلی.

گفتنی است؛ نمایش «اروند خون» به نویسندگی ایوب آقاخانی، كارگردانی كوروش زارعی و تهیه‌كنندگی حمید نیلی از 8 آذر ماه هر روز ساعت 18:30 در سالن شهید آوینی فرهنگ‌سرای بهمن واقع در میدان بهمن روی صحنه می‌روند.برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/


تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار