چهارمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت برگزار می‌شود

میرزاجانی ضمن اعلام برگزاری چهارمین دوره طرح ارزیابی در روز دوشنبه دوم آذرماه گفت: اسامی برگزیدگان پس از نظر اعضای شورا روز سه‌شنبه اعلام و مدرک تخصصی و رسمی در چهار سطح به پزیرفته‌ شدگان اهدا می‌شود.

محمد تقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در گفتگو با خبرنگار   اظهار داشت: روز دوشنبه دوم آذر جلسه شورای ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم برای ارزیابی شرکت‌کنندگان در چهارمین دوره این طرح که از دی ماه 93 شروع شده، در محل شورای عالی قرآن برگزار می‌شود.

وی افزود: چهارمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت شامل آزمون‌های نظری، عملی و مصاحبه بوده و به پذیرفته‌شدگان، گواهینامه تخصصی و رسمی در چهار سطح داده می‌شود که این مدرک بالاترین مدرک مربوطه در جمهوری اسلامی است و به امضاء وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و ریاست شورای عالی قرآن می‌رسد.

رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به تسهیلات درنظر گرفته شده برای قاریان و مدرسان قرائت درجه یک و دو طرح ارزیابی گفت: اگر این افراد فارغ التحصیل رشته های تحصیلی مرتبط با علوم قرآنی و علوم انسانی باشند امکان تحصیل در یک مقطع بالاتر برای آنها در نظر گرفته شده و در صورتی که بخواهند در رشته‌ای غیر مرتبط قصد ادامه تحصیل بدهند، با 80 درصد نمره نسبت به نفر آخر شرکت‌کننده در کنکور پذیرفته خواهند شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار