انتقاد از عدم صدور روادید برای اتباع ایرانی علی‌رغم بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس دیدار کرد.

انتقاد از عدم صدور روادید برای اتباع ایرانی علی‌رغم بازگشایی سفارت انگلیس در تهرانبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (شنبه 30/8/94) با کریسپن بلانت رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با انتقاد از عدم صدور روادید برای اتباع ایرانی علی‌رغم بازگشایی سفارت انگلیس در تهران گفت: با توجه به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران متعاقب توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و همزمان با سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران؛ انتظار می‌رود این نمایندگی عملیات صدور روادید را در ایران انجام داده و فرایند خدمت رسانی به اتباع ایرانی را تسهیل نماید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افکار عمومی ملت ایران نسبت به انگلیس حساس و منفی است، اظهار کرد: دولتمردان انگلیسی باید اقدامات سازنده و موثری را در دوره جدید روابط دو کشور انجام دهند تا تصویر کنونی انگلیس نزد ملت ایران اصلاح شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکومیت اقدامات تروریستی داعش در فرانسه گفت: اکنون گسترش تروریسم صلح و آرامش جهان را تهدید می‌کند، از منظر جمهوری اسلامی ایران تروریسم در همه اشکال آن و در هر جای جهان محکوم است.

بروجردی با اشاره به اینکه سال‌هاست کشورهای سوریه، عراق و برخی دیگر از کشورهای منطقه با تروریسم درگیر هستند، افزود: آموزش تروریست‌ها، تجهیز و تسلیح آن‌ها، کمک‌های مالی، نظامی غرب و هم پیمانان آن‌ها در منطقه، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در تقویت تروریسم و توسعه دامنه فعالیت‌های گروه‌های تروریستی به سایر نقاط جهان داشته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان گفت: ریشه‌یابی ایجاد و گسترش تروریسم و توجه به واقعیت‌های موجود در این مورد نقش قابل توجهی در یافتن راه‌حل و غلبه بر گروه‌های تروریستی فعال در منطقه خواهد داشت.

کریسپن بلانت رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران بیان داشت: ایران تمدنی بزرگ و قابل توجه در جهان است و با توجه به تحولات اخیر منطقه و جهان، انتظار می‌رود نقش پر رنگ‌تری در صحنه معادلات بین‌المللی بازی کند.

وی افزود: هدف از سفر کمیسیون روابط خارجی مجلس عوام انگلیس به تهران که در قالب 9 هیات مجزا به سایر کشورهای منطقه نیز سفر کرده است، همفکری و هم اندیشی در خصوص یافتن راه‌حل غلبه بر داعش و از میان بردن گروه‌های تروریستی فعال در منطقه است.

کریسپن بلانت همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رویکرد ایران مبارزه و غلبه بر داعش است و انگلیس هم این رویکرد را دارد در این سفر به دنبال این هستیم که زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری با ایران را شناسایی کرده و به مبارزه جمعی با گروه‌های تروریستی بپردازیم.

پایان پیام  /

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار