رییس جمهور گینه استوایی وارد تهران شد

تئودور اوبیانگ رییس جمهوری گینه استوایی برای شرکت در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز دقایقی پیش وارد تهران شد.

رییس جمهور گینه استوایی وارد تهران شدبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، تئودور اوبیانگ رییس جمهور گینه استوایی برای شرکت در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد شد.

اوبیانگ در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد مورد استقبال محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری قرار گرفت.

رییس جمهور گینه استوایی قرار است در این سفر ضمن شرکت در این اجلاس با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دیدار و گفت و گو کند.

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز روز دوشنبه با حضور رییس جمهور اسلامی ایران و سران 9 کشور در تهران برگزار می شود

مجمع کشورهای صادر کننده گاز یا اوپک گازی که با اختصار (GECF) نامیده می شود به منظور هماهنگی در تولید ،صادرات و کنترل قیمت گاز طبیعی در سطح جهان ،توسط ایران روسیه قطر و تعداد دیگر از کشورهای صادر کننده گاز در 23 دسامبر 2008 تاسیس شد.

ایده اولیه تاسیس چنین سازمانی از سوی ایران بود،در حال حاضر 24 درصد از ترکیب انرژی جهان را سوخت گاز تشکیل می دهد که ایران با داشتن 33،8 تریلیون متر مکعب ذخایر اثبات شده در جایگاه نخست دارندگان ذخایر گازی جهان قرار دارد.

انتهای پیام/

برای دریافت پیامک‎ها و اخبار باشگاه خبرنگاران جوان به کانال تلگرامی ما بپیوندید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار