حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون بیمه نامه ممنوع شد

با موافقت نمایندگان حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون بیمه نامه ممنوع شد.

حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون بیمه نامه ممنوع شد

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز یکشنبه 1 آذرماه در جریان رسیدگی به بررسی مواد قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه ماده 43 را تصویب کردند.

براین اساس ماده 43 تصریح می‌کند:

حرکت وسایل نقیله موتوری زمینی بدون داشتن بیمه نامه موضوع این قانون ممنوع است. کلیه دارندگان وسایل مزبور مکلف‌اند سند حاکی از انعقاد قرارداد بیمه را هنگام رانندگی همراه داشته باشند و در صورت درخواست مأموران راهنمایی و رانندگی و یا پلیس راه ارائه کنند. مأموران راهنمایی و رانندگی پلیس راه موظف‌اند از طرق مقتضی مانند دوربین‌های وزارت ترافیکی ضمن شناسایی وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه نسبت به اعمال جریمه‌های مربوط اقدام کنند.

همچنین مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه موظف‌اند در صورت احراز فقدان بیمه نامه وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه موضوع این قانون را تا هنگام ارائه بیمه نامه مربوط در محل مطمئنی متوقف کنند.

آیین‌نامه مربوط به نحوه توقیف وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه شخص ثالث ظرف مدت 3 ماه پس از تصویب این قانون توسط وزارت کشور با همکاری وزارتخانه‌های راه، شهرسازی و دادگستری و بیمه مرکزی تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

تبصره- نیروی انتظامی مکلف است هر شش ماه یکبار گزارش اجرای این ماده را به دادستانی کل کشور، بیمه مرکزی و کمیسیون‌های قضایی و حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارسال کنند.

نمایندگان مجلس با 123 رأی موافق کلیات ماده 43 را نیز مورد تصویب قرار دادند.

انتهای پیام/

برای دریافت پیامک‎ها و اخبار باشگاه خبرنگاران جوان به کانال تلگرامی ما بپیوندید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار