سند صادرات بخش کشاورزی مازندران تدوین شد

به گزار خبرنگار مهر، دلاور حیدر پور ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران با توجه به مسائل و مشکلات صادرکنندگان و حوزه صادرات، اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی صادرات  علیرغم مشکلات این توانایی وجود دارد میزان صادرات را ازنظر ارزشی و وزنی افزایش دهیم.

وی مزیت‌های استان مازندران را نسبت به استان‌های دیگر کشور پرورش گل و گیاه زینتی، طیور، تولید مرکبات و کیوی، عنوان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف کشاورزی ضریب تبدیل غذا به گوشت مرغ در استان ۱.۹ دهم درصد و در کشور ۲.۲ دهم درصد است که باید زمینه را فراهم کنیم.

حیدر پور میزان صادرات محصولات کشاورزی استان را در سال ۸۳، ده هزار تن و سال ۹۳ را به ۱۵۱ هزار تن که نشان از افزایش صادرات است، اشاره کرد.

وی میزان صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای دیگر را شش میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار عنوان و تصریح کرد:  باید برای مثبت کردن تراز تجاری بخش کشاورزی در صادرات و واردات تلاش کنیم که این امر در سال ۹۳ بهبودیافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به توسعه حمل‌ونقل هوایی در استان تأکید و اذعان داشت: با توسعه حمل‌ونقل هوایی می‌توانیم هزینه صادرات را کاهش دهیم.

حیدر پور بابیان اینکه باید بهره‌های بانکی برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی کاهش یابد، تصریح کرد: باید صادرات و ساماندهی صادرکنندگان توسط دولت برای ورود به بازارهای هدف با توجه به کیفیت و نظارت بر آن صورت گیرد.   

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار