نعمتی: المپیک سختی پیش رو دارم

نعمتی پیش از ورود به فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین رشته تیر و کمان را با فدراسیون مربوط به آن دنبال می کرد و از سال 2010 به ترکیب تیم ملی جانبازان و معلولین پیوست.

 به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، نعمتی پیش از ورود به فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین رشته تیر و کمان را با فدراسیون مربوط به آن دنبال می کرد و از سال 2010 به ترکیب تیم ملی جانبازان و معلولین پیوست.

وی در این خصوص گفت: خوشحالم که در سالهای اخیر با افتخاراتی که در رشته تیر و کمان جانبازان و معلولین به سبب زحمات همه ملی پوشان کسب شد، این اعتماد به وجود آمد و اکنون کمانداران دارای معلولیت نیز جایگاه خود را در میان کمانداران غیر معلول یافته اند . اینکه کمانداران دارای معلولیت با وجود محدودیت های جسمی همیشه دست پر از مسابقات برون مرزی بازگشته اند باعث ایجاد انگیزه و فضای اعتماد برای حضور آنها در عرصه های ورزش غیر معلولین نیز بود.

بانوی طلایی رقابت های پارالمپیک لندن خاطر نشان کرد: دوست دارم تجربیاتم را به عنوان یک دوست و همکار به دیگر ورزشکاران دارای معلولیت منتقل کنم و نه به عنوان یک مربی. شغل مربی گری استرس و هیجانات زیادی دارد. البته باید این مطلب را نیز برای اولین بار اعلام کنم که با همسرم در شرف تاسیس یک انجمن هستیم که هدف آن توانمند سازی افراد دارای معلولیت از طریق ورزش است و به زودی مراحل ثبت آن به پایان می رسد.

اولین ورزشکار دارای معلولیت ایرانی راه یافته به المپیک افزود: این انجمن در تهران تاسیس خواهد شد و تلاش می کنیم که در همه شهرهای کشور فعالیت آن را گسترش دهیم. قصد داریم با کمک بزرگان ورزش کشور و حمایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین اقداماتی را برای جذب، معرفی و هدایت افراد دارای معلولیت به سمت ورزش داشته باشیم و با همکاری فدراسیون می توانیم گامهای موثری در این زمینه برداریم.

نعمتی در خصوص انگیزه اش از تاسیس این انجمن گفت: جرقه ی تاسیس این انجمن زمانی زده شده که به سازمان ملل دعوت شدم. آنجا شاهد بودم که سازمان های مردم نهاد زیادی از سراسر دنیا حضور دارند که به صورت اختصاصی در حوزه ورزش معلولین فعالیت می کنند. آنجا بود که دیدم جای خالی چنین سازمانهایی در کشورمان چه قدر زیاد است و تصور می کنم با شروع فعالیت انجمنی که در فکر راه اندازی آن هستیم موج خوبی به راه خواهد افتاد.

دارنده نشان طلای رقابت های قهرمانی آسیا گفت: با هماهنگی های انجام شده بین دو فدراسیون تیر و کمان و جانبازان و معلولین، به زودی تمریناتم را برای بازی های المپیک آغاز می کنم و با تعامل خوبی که میان این دو فدراسیون برقرار شده امیدوارم به نتایج خوبی هم در المپیک و هم در پارالمپیک دست یابم. البته کار در المپیک بسیار سخت و دشوار است و باید در نظر گرفت که با افرادی روبرو هستم که از نظر جسمی شرایط بهتری دارند اما من تمام تلاشم را می کنم تا در این عرصه نیز بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم.

وی در پایان افزود: در طول ایامی که همراه با تیم ملی افراد غیر معلول در مسابقات مختلف شرکت می کردم، تجربیات خوبی بدست آوردم. در سه مسابقه توانستم به مرحله یک هشتم راه پیدا کنم، در مسابقات شانگهای رکورد پارالمپیک را ارتقا دادم و در مجموع شرایطم در هر مرحله بهتر از پیش شده است. اینها همه نشان می دهد که کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست اما قول نمی دهم و تنها تمام تلاشم را برای این اتفاق به کار خواهم گرفت.

*برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار