قرعه کشی مسابقات لیگ دسته اول امید و جوانان

قرعه کشی مسابقات لیگ دسته اول امید و جوانان روز گذشته در سازمان لیگ برگزار شد.

 به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، این قرعه کشی با حضور غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ،رضا عبدی مسئول برگزاری مسابقات رده های سنی و حسن فرجی عضو کمیته مسابقات سازمان لیگ برگزار شد.
در ابتدای جلسه قرعه کشی یاد هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس، زنده یاد ناصر حجازی و دیگر بزرگان عرصه فوتبال که دیگر در بین ما نیستند و همچنین یاد خبرنگاران از دسته رفته مرحوم میلاد حجت الاسلامی و مرحوم حسین جوادی گرامی داشته شد.
رضاعبدی مسئول برگزاری مسابقات رده های سنی در این قرعه کشی اظهار داشت: اهداف این مسابقات شناسایی و پرورش بازیکنان مستعد و معرفی به مسابقات و لیگهای بالاتر و همچنین شناسایی و  پرورش داوران  و آموزش به داورانی که می خواهند در سطوح بالاتر فعالیت و قضاوت کنند است.
وی افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این مسابقات، حضور استعدادیابها و مربیان به منظور شناسایی بازیکنان  است زیرا این مسابقات در اقصی نقاط کشور برگزار می شود و فرصت خوبی برای استعدادیابها و مربیان است.
این مقام مسئول ادامه داد: ارباب جراید و رسانه ها و شبکه های استانی و کشوری، پوشش خبری مناسبی برای این رده ها داشته باشند تا جذابیت و علاقمندی بیشتری در بین باشگاه ها و بازیکنان ایجاد شود.  بیشتر بازیکنانی که الان در سطح لیگ برتر بزرگسالان و دسته اول و دیگر رده ها حضور دارند از مسابقات رده سنی که در سطوح کشور برگزار می شود استخراج شدند.
گروه بندی رقابتها به ترتیب شماره قرعه کشی به صورت زیر انجام شد:
لیگ دسته اول امید
گروه اول : بعثت کرمانشاه،داروسازی و تاک ساری، پلیکان ارومیه،شهرداری تبریز،گسترش فولاد تبریز،شهرداری مهاباد،آراد بهمن آمل،شهرداری اردبیل 
گروه دوم:برق شیراز،فولاد یزد،ذوب آهن اصفهان،گل گهر سیرجان،بهمن اهواز،گهر زاگرس درود،توحید بوشهر
گروه سوم: گیتی پسند اصفهان،خونه به خونه بابل،نساجی مازندران،ابتکار بجنورد،پرسپولیس قائمشهرر،کاسپین قزوین،شهرداری نوشهر،پتوی لاله اصفهان

عبدی در مورد نحوه صعود و سقوط تیمهای لیگ دسته اول امید گفت: در رده امید از هر گروه دو تیم به مرحله پایانی صعود می کنند (جمعا 6 تیم ) که در مرحله پایانی به صورت مجتمع برگزار و در نهایت تیمهای اول و دوم به لیگ برتر امید فصل آینده صعود می کنند.
همچنین تیمهای آخر از مرحله اول گروه ها به مسابقات مناطق فصل آینده سقوط می کنند.


لیگ دسته اول جوانان 
گروه اول: دخانیات گیلان-شهرداری اردبیل-آب منطقه ای کرمانشاه –پاس همدان-آذردان مغان اردبیل،ملوان بندر انزلی،علم و ادب ارسباران
گروه دوم : مدرسه عالی مشهد،دانش فریدونکار،بهار نارنج بابل،صبای قم،پدیده ساری،استعداد برتر مشهد،پارس خلیج خودرو تهران
گروه سوم: مس رفنسجان،البدر بدرکنگ،پتوی لاله اصفهان،فولاد یزد،شهیدوفایی شیراز،گل گهر سیرجان
گروه چهارم: ایرانجوان بوشهر،نفت امیدیه، پتروشیمی بندر امام،استقلال اهواز،برق یا حافظ شیراز،ملی و حفاری اهواز

مسئول برگزاری مسابقات رده های سنی در مورد نحوه صعود و سقوط تیمهای لیگ دسته اول جوانان نیز گفت: از هر گروه دو تیم به مرحله بعد صعود کرده (جمعا 8 تیم) و در مرحله بعد در دو گروه 4 تیمی قرار گرفته و مسابقات به صورت مجتمع برگزار می شود.
وی در مورد نحوه صعود و سقوط تیمها گفت: تیمها در مرحله دوم به صورت تیم اول گروه اول ، تیم دوم گروه دوم،تیم اول گروه سوم،تیم دوم گروه چهارم در یک گروه و در گروه دیگر شامل تیمهای دوم گروه اول،تیم اول گروه دوم،تیم دوم گروه سوم،تیم اول گروه چهارم قرار می گیرند که از این مرحله از هر گروه دو تیم به مرحله پایانی صعود کرده و در مرحله پایانی در یک گروه چهار تیمی مسابقات را به صورت مجتمع برگزار می کنیم تا دو تیم به لیگ برتر فصل آتی صعود کنند و همچنین تیمهای آخر از مرحله اول گروه ها به مسابقات مناطق فصل آتی سقوط می کنند.

*برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار