منابع جدید و فرآوری‌های مالیاتی در همدان کشف شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با گرامیداشت هفته بسیج و تأکید بر اینکه ستاد درآمد استان باید فعال باشد، اظهار داشت: این ستاد درگذشته هم فعالیت‌های مناسبی داشته اما نباید تنها فشار آوردن به مردم فعالیت تلقی شود.

وی بابیان اینکه باید با کار کارشناسانه منابع جدید مالیاتی کشف شود تا درآمد استان افزایش یابد، افزود: فرار از مالیات‌های فراوانی وجود دارد که باید شناسایی و شفاف‌سازی شود و به اقشار مختلف مردم، بخش خصوصی و صنایع تولیدی و اصناف فشار نیاید.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید به دنبال فرآوری مالیات بود، گفت: باید از درآمدهای نفتی فاصله بگیریم تا درآمدهای نفتی در کشور سرمایه‌گذاری شود.

نیکبخت با افزودن این مطلب که مدیران باید از اعتبارات متمرکز، سهمی برای استان دریافت کنند، اضافه کرد: اعتبارات استانی کافی نیست و بیش از ۷۰ درصد از اعتبارات در اختیار مرکز است و این مدیران هستند که باید پیگیری اعتبارات باشند.

وی با اشاره به تبصره‌های بودجه که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داده و مبالغ آن مشخص می‌شود، افزود: مدیران استانی باید پیگیر این تبصره‌ها باشند چراکه در این تبصره‌ها افزایش درآمد وجود دارد و از طریق همین تبصره‌ها سازمان راه و شهرسازی توانسته بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کند.

استاندار همدان بار دیگر با اشاره به این نکته که در پرداخت مالیات، نباید در حق اقشار مردم اجحاف شود، ادامه داد: اینکه مالیات گروهی هرساله افزایش یابد درست نیست و باید به دنبال کشف منابع جدید و فرآوری‌های مالیاتی برویم.

با پایان یافتن تحریم‌ها، فعالیت‌ها و توسعه اقتصادی کشور رو به رشد خواهد بود

نیکبخت در ادامه با افزودن این مطلب که به‌طورقطع در پی تعامل با دنیا و پایان یافتن تحریم‌ها، فعالیت‌ها و توسعه اقتصادی کشور رو به رشد خواهد بود، بیان کرد: در این صورت دغدغه کمتری در مالیات خواهیم داشت و مالیات به‌درستی افزایش پیدا می‌کند.

استاندار همدان به ابلاغ سیاست‌های کلی محیط‌زیست از سوی مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: محیط‌زیست در دنیا اهمیت ویژه‌ای دارد اما متأسفانه در کشور آن‌گونه که شایسته است به آن پرداخته نشده است.

نیکبخت بابیان اینکه تولید، توسعه و اشتغال امر بسیار مهمی است اما نه به قیمت آسیب زدن به منابع طبیعی، گفت: باید با حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست، تولید و توسعه معادن را تقویت کرد.

استاندار همدان به مبادله موافقت‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی اشاره و عنوان کرد: باید تا پایان این هفته این موافقت‌نامه ها مبادله و تعیین تکلیف شود.

نیکبخت همچنین به بدهی ادارات به شرکت توزیع برق استان اشاره و عنوان کرد: از ۸۵ میلیارد تومان کل مطالبات شرکت برق، ۳۵ میلیارد تومان بدهی ادارات است که نشان دهنده بیش از ۴۰ درصد بدهی است.

وی بیان کرد: شرکت برق سیستم درآمدی هزینه‌ای دارد و باید چاره‌ای اندیشیده شود تا ادارات بدهی خود را به شرکت برق بپردازند.

استاندار همدان با اشاره به تخصیص اعتبارات از سفر ریاست جمهوری به همدان، گفت: تاکنون ۱۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به خزانه مرکزی رسیده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار