خروج دام از استان منوط به پاک بودن منطقه از دام وارداتی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، علی اوسط هاشمی در نشست کارگروه واردات دام استان اظهار داشت: تا زمانی که دام آلوده در منطقه وجود دارد خروج آن به صورت زنده از استان ممنوع است.

وی گفت: شرط خروج دام زنده به خارج از استان تولید و پرواربندی آن در خود منطقه است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر کیفیت گوشت صادراتی استان گفت: تامین نظر مشتری و کیفیت گوشت برای حفظ بازار باید مورد توجه جدی مسئولان مربوطه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه رویکرد صادرات به خارج از استان در پروار بندی مدنظر قرار دارد بر این اساس باید در نقاطی که محل پروار دام تولیدی است از صدور مجوز دامداری وارداتی خودداری شود.

هاشمی از اتحادیه دامداران سیستان و بلوچستان خواست برای جلوگیری از تضییع حقوق دیگران و سوء استفاده افراد سودجو چندین نقطه مشخص شده از جمله بازارچه های مرزی ریمدان، پیشین و میرجاوه را برای واردات دام مدنظر قرار دهند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با تاکید بر برخورد شدید با هرگونه قاچاق دام اظهار داشت: هر دام قاچاق که قصد خروج از استان به عمق کشور را داشته باشد مصادره و تحویل کشتارگاه می شود زیرا صادرات دام آلوده موجب خسارت بر منافع ملی خواهد بود.

هاشمی بازاریابی، زمینه سازی برای خروج دام زنده از استان و طرح پروار شتر به گونه ای که استان به عنوان قطب ملی پرورش و پروار شتر قرار گیرد را از اولویت های استان دانست و از اتاق بازرگانی خواست در این خصوص اقدام لازم را انجام دهد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار