۸۸ درصد درآمد استان همدان از طریق مالیات تأمین می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید ناصر محمودی ظهر یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با اشاره به وضعیت درآمدی در استان، اظهار داشت: در سال ۹۲ درآمد مصوب استان ۲۷۲ میلیارد تومان بود که با ۲۷ درصد افزایش درآمد مصوب و ۲۸۰ میلیارد تومان درآمد وصولی نسبت به سال قبل از آن، ۳ درصد افزایش وصولی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ درآمد مصوب استان همدان ۳۲۳ میلیارد تومان بود که با۱۸ درصد افزایش درآمد مصوب، درآمد وصولی آن به ۳۷۰ میلیارد تومان و ۱۵ درصد افزایش رسیده، افزود: همچنین در سال ۹۴، درآمد مصوب استان ۴۹۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده که با افزایش ۵۲ درصدی درآمد مصوب تا پایان مهرماه و درامد وصولی۲۴۰  میلیارد تومانی، با کاهش ۱۶ درصدی میزان درآمد همراه بوده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان همدان با اضافه کردن این نکته که ۸۸ درصد درآمد استان از طریق اداره کل مالیاتی تأمین می‌شود، گفت: ۱۲ درصد مابقی مربوط به سایر دستگاه‌های اجرایی می‌شود.

محمودی ادامه داد: از کل درآمدهای استان همدان ۴۳۳ میلیارد تومان مربوط به درآمد مالیاتی بوده که تا پایان مهرماه باید ۲۵۲ میلیارد تومان مصوب می‌شد ولی با ۲۰ درصد عدم تحقق، ۲۰۳ میلیارد تومان محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری علل کاهش درآمد مالیاتی در دستور کار ستاد درآمد قرارگرفته تا با اجرای طرح جامع مالیاتی، پیاده‌سازی صندوق‌های فروش، پیگیری معوقات و چک‌های برگشتی، درآمد مالیاتی در استان همدان تحقق یابد، گفت: با توجه به رویکرد دولت در کاهش درآمد نفتی و تحقق ۸۰ درصد بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی، باید به‌گونه‌ای این درآمدها پیگیری شود که ضمن تحقق درآمد مصوب به سایرین فشار وارد نشود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی همدان با اشاره به درآمد حاصل از خدمات و فروش کالاها یادآور شد: درآمد مصوب خدمات و فروش کالاها در هفت ماه سال جاری ۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده که عملکرد ناشی از آن با مبلغ  ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با افزایش ۸ درصدی نسبت به مصوبه همراه بوده است.

محمودی به درآمد حاصل از جرائم و خسارات نیز اشاره کرد و گفت: ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان وصول جرائم و خسارات بوده که ۲۱ درصد افزایش دارد.

وی عنوان کرد: درآمدهای متفرقه استان نیز با پیش‌بینی افزایش مصوب ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، تا هفت‌ماهه سال جاری، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وصولی داشته است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی همدان بابیان اینکه ۲ هزار و ۸۵۰ شغل جدید شناسایی‌شده که این مسئله موجب درآمدزایی در استان شده است، ادامه داد: به‌منظور کاهش فشار به مردم در راستای افزایش وصولی درآمد مالیاتی اقداماتی صورت می گیرد.

محمودی بیان کرد: وصول مالیات آبان ماه در استان همدان، ۲۶ میلیارد تومان است که وصولی آبان به ۳۹ میلیارد تومان رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال تمامی درآمد مالیاتی وصول شود و کاهش ۲۰ درصدی را جبران کند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی همدان با اشاره به اعتبارات تخصیص‌یافته به دانشگاه‌های استان همدان گفت: ۳۲ میلیارد تومان برای ۱۵ دانشگاه استان همدان اختصاص یافت.

محمودی بیان کرد: دستگاه‌های پزشکی قانونی، ثبت‌اسناد، نیروی انتظامی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و فرهنگ و ارشاد در وصول درآمد مصوب، موفق عمل کرده‌اند.

وی همچنین گفت: امور مالیاتی، گمرک، میراث فرهنگی، انتقال خون، راه و شهرسازی، محیط‌زیست و بهزیستی را ازجمله دستگاه‌هایی هستند که در وصول درآمدهای مصوب عملکرد مطلوبی نداشته اند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار