موسویان: باید به تصمیم کنفدراسیون هندبال آسیا احترام بگذاریم

داور بین المللی کشورمان معتقد است به انتخاب داوران در رقابت‌های انتخابی المپیک یورو 2016 احترام گذاشت.

موسویان: باید به تصمیم کنفدراسیون هندبال آسیا احترام بگذاریمعلیرضا موسویان داور بین المللی کشورمان در گفتکو با خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تاکنون چهار دیدار از گروه A بین تیم‌های چین – کره جنوبی، بحرین- چین، چین – استرالیا و کره جنوبی- استرالیا را سوت زدیم.

داور بین المللی کشورمان اضافه کرد: به علت این که تیم ملی کشورمان در گروه B قرار دارد ما فقط در گروه A برای این دیدارها به قضاوت پرداختیم.

7 کوبل داوری در این مسابقات حضور دارند، 5 کوبل از آسیا که شامل ایران، قطر، بحرین، کره و ژاپن است.

همچنین از اروپا 2 کوبل داوری از ایسلند و جمهوری چک حضور دارند.

وی افزود: آخرین قوانین فدراسیون جهانی را داوران در این دیدارها اجرا می‌کنند و برای اولین بار از سیستم دارتیش اکسپرس استفاده می‌شود.

تاکنون قضاوت‌های ما مورد قبول مسئولان فنی رئیس کمیته داوران کنفدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون آسیا قرارگرفته است.

موسویان در خصوص شاگردان عرفان بیان کرد: تیم ملی هندبال کشورمان تاکنون چهار دیدار را پشت سر گذاشته و امیدوارم با برد امروز مقابل عربستان به عنوان تیم دوم جدول به دور بعد صعود کنیم.

در صورت برد تیم ملی کشورمان در مقابل عربستان در مرحله نهایی با تیم‌های ‌بحرین یا کره بازی خواهیم داشت که امیدوارم با پشتکار خوب، هماهنگی تیمی و ترکیب خوب سرمربی کشورمان تا پایان مسابقات به نتایج خوبی دست یابیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا دو دیدار متوالی تیم هندبال ایران یک کوبل داوری انتخاب می‌شود توضیح داد: به هر حال گزینش داوران مسابقات انتخابی المپیک ریو 2016 به عهده کنفدراسیون و مسئولین هندبال جهانی و آسیاست و باید به قوانین آن‌ها احترام بگذاریم.

انتهای پیام/

*برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار