اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات طرح‌های ملی به استان همدان

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی بعدازظهر یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان بابیان اینکه باید کمیته‌ای کارشناسی به‌منظور ارائه فکر و ایده درآمدزایی تشکیل شود، اظهار  داشت: با توجه به اینکه برخی درآمدهای استان تابع سیستم درآمدی نیست باید کمیته‌ای کارشناسی در دبیرخانه ستاد درآمد استان همدان راه‌اندازی و با ارائه ایده‌های جدیدی در درآمدزایی به فعالیت بپردازد.

وی با اشاره به تبصره‌های قانون بودجه و فعالیت دستگاه‌های اجرایی در خصوص جذب منابع گفت: در قانون بودجه ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی مصوب شده که تنها ۲۰ درصد این میزان از اعتبارات به‌صورت استانی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با اشاره به‌کل اعتبارات عمرانی استان همدان به میزان ۲۴۴ میلیارد تومان، بیان کرد: پیش‌بینی‌شده که ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات طرح‌های ملی به استان همدان اختصاص می‌یابد که باید دستگاهها پیگیر جذب آن باشند.

طهماسبی با اضافه کردن این نکته که سهم تخصیص اعتبارات استان توسط دستگاه‌ها به‌گونه‌ای پیگیری شود که جایگاه همدان از میانگین کشوری پایین‌تر نباشد، ادامه داد: اگر اعتبار برخی طرح‌های ملی افزایش داشته و تقویت شود سال ۹۵ به اتمام می‌رسد ولی اگر پیگیری نشود دو تا سه سال به طول می‌انجامد.

وی اظهار کرد: در صورت پیگیری اعتبارات استان، بعید است کمتر از یک هزار میلیارد تومان به استان اختصاص یابد که عملیات اجرای پروژه‌ها نیز سرعت می‌یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این شورا بابیان اینکه سهم پروژه‌های ورزشی درمجموع از ردیف‌های مختلف ۴۵ میلیارد تومان بوده که بخشی از این اعتبارات تخصیص‌یافته است، اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی ورزش و جوانان از دو محل در حال پیگیری است.

رسول منعم با اشاره به پروژه‌های ابلاغی ورزش و جوانان به میزان هفت میلیارد تومان، گفت: تخصیص اعتبار یک و نیم میلیارد تومان صورت گرفته و پیگیری‌های لازم برای جذب اعتبارات عمرانی در حال انجام است که بخشی از این اعتبارات نیز در سفر ریاست جمهوری اختصاص داده شد.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا نیز در این جلسه بابیان اینکه اعتبارات عمرانی دانشگاه‌ها ملی است و از چهار مورد ردیف متمرکز ابلاغ صورت گرفته، اما وصولی پرداخت‌نشده، گفت: دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در این خصوص ابلاغ‌شده که بیشتر آن مربوط به امور دانشجویان و تجهیزات دانشگاهی است.

منصور غلامی با افزودن این نکته که چهار میلیارد تومان نیز برای تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه هماهنگی شده تا طبق مصوبه وزارت علوم دانشگاه بوعلی سینا از آزمایشگاه مرکزی برخوردار شود، افزود: در تویسرکان نیز به پروژه خیر ساز وعده کمک داده‌شده که برآورد هزینه این پروژه ۷ میلیارد تومان است و ۵۰ درصد آن انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه ممکن است یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از منابع تملک دارایی حاصل شود، افزود: سال گذشته تلاش‌های دانشگاه در سه ماه سوم سال محقق شده و امیدواریم امسال نیز محقق شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار