۱.۵میلیون مترمکعب آب به ذخیره سداکباتان همدان اضافه شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضا عراقی بعدازظهر یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان بابیان اینکه بارندگی‌های اخیر موجب اضافه شدن یک و نیم میلیون مترمکعب آب در سد اکباتان شد، اظهار داشت: بااین‌وجود همچنان مشکل کم‌آبی در همدان وجود دارد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر سه میلیون مترمکعب آب در سد اکباتان موجود است، گفت: ظرفیت این سد ۴۰ میلیون مترمکعب آب است.

معاون عمرانی استاندار همدان با افزودن این مطلب که از بحران کمبود آب عبور کرده‌ایم، ادامه داد: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، صرفه‌جویی را در همه بخش‌ها ایجاد کرد چراکه همچنان نیازمند مصرف بهینه هستیم.

عراقی بابیان اینکه در حال حاضر تأمین آب از رودخانه‌های خاکو، دره مرادبیگ و عباس‌آباد در دستور کار قرارگرفته است تا بخشی از مشکلات در این بخش کاهش یابد، گفت: شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای با تأمین آب از رودخانه‌های دره مرادبیگ و عباس‌آباد به دنبال ذخیره منابع برای فصول گرم هستند و تا زمانی که پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان اجرایی نشود مشکلاتی در تأمین آب وجود دارد.

وی بابیان اینکه در ایام تدوین و پس‌ازآن تصویب بودجه سال ۹۵ قرار داریم، گفت: دستگاه‌ها باید پیگیری لازم برای تصویب ردیف‌های موردنظر در بودجه سال آینده را داشته باشند چراکه این اقدام بهتر و مؤثرتر از پیگیری جذب اعتبارات پس از تصویب بودجه است.

تکمیل ۱۹ مجتمع‌ آب‌رسانی با پوشش جمعیتی ۲۵ درصدی مدنظر است

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان نیز در این شورا بابیان اینکه از منابع ملی تکمیل ۱۹ مجتمع‌ آب‌رسانی با پوشش جمعیتی ۲۵ درصدی مدنظر است، گفت: در سال ۹۳، حدود ۸ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه‌ها مصوب شد.

سید مصطفی هاشمی بابیان اینکه ۶ میلیارد تومان از اعتبار مجتمع‌های آب‌رسانی تخصیص‌یافته است، بیان کرد: امسال این میزان به۴۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته که مقرر شد نیمی از آن امسال و نیم دیگر آن سال ۹۵ در اختیار قرار گیرد.

وی ادامه داد: ۱۰ میلیارد تومان از ۲۰ میلیارد تومان تخصیصی، امسال به استان پرداخت‌شده و جذب ۱۰ میلیارد دیگر از منابع سفر هیئت دولت در حال پیگیری است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان نیز در این شورا بابیان اینکه سال ۹۵ با تجمیع اطلاعات فعالیت افراد، اطلاعات شفاف‌تری نسبت به سال‌های قبل خواهیم داشت، بیان کرد: از سال آینده مالیات تکلیفی نداریم و از طرفی دسترسی به اطلاعات فعالان اقتصادی خواهیم داشت.

محمد خلیفه با افزودن اینکه دو هزار و ۸۵۶ واحد صنفی جدید در همدان شناسایی‌شده، گفت: این واحدها تشکیل پرونده داده و وارد سامانه عملیاتی شده‌اند.

وی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی مالیات عملکرد، گفت: تا پایان آبان ماه ۶۰ میلیارد تومان در ارزش‌افزوده از پیش‌بینی‌ها عقب‌تر هستیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار