پروژه های ادارات به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی دنبال می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، جواد نوحی بعدازظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی انعطاف‌پذیر، فرصت ساز، پیش رو، درون‌گرا و برون‌زا است و به دنبال این است که از تولید داخلی حمایت کند.

وی افزود: استفاده از سرمایه‌های انسانی و استفاده بهینه از امکانات از اهداف اقتصاد مقاومتی است و به همین منظور در نظر داریم اهداف این سیاست کلان را در دستگاه‌های اجرایی پیاده کنیم.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل بابیان اینکه در این طرح هر دستگاه اجرایی به‌منظور استفاده بهینه از منابع و اصلاح الگوی مصرف ایده‌های عملیاتی خود را مطرح می‌کند، متذکر شد: درواقع استفاده بهینه از کمترین امکانات ازجمله ضرورت‌های طرح‌شده در اقتصاد مقاومتی است.

نوحی بابیان اینکه بسیج  طرح‌های اقتصاد مقاومتی را به‌صورت ویژه حمایت کرده و در راستای پیشبرد آن از بخش تولید حمایت دارد، اضافه کرد: ازجمله پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور، استفاده از ظرفیت هدفمندسازی یارانه‌ها و سهم داری عادلانه در خصوص دریافت تسهیلات مورد تأکید است.

وی با اشاره به تخصیص تسهیلات جهت اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی از سوی سپاه و بسیج افزود: تلاش ما بر این بوده در حوزه‌هایی که استان ظرفیت بالقوه دارد، از پتانسیل‌ها استفاده بهینه داشته باشیم.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل با ذکر مثالی به حمایت از طرح‌های پرورش گاومیش، ماکیان، اصلاح نباتات، کاشت گیاهان دارویی و صنایع کوچک خانگی تبدیلی اشاره و تصریح کرد: در این خصوص متقاضیان مشاوره دریافت کرده و آموزش‌های لازم را نیز در قالب تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی دریافت می‌کنند.

به گفته نوحی در حال حاضر ۱۲ عرصه در اقتصاد مقاومتی و ۱۲ عرصه در صنایع کوچک تبدیلی موردحمایت است.

وی در خصوص نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با تأکید به نمایش دستاوردها و اقدامات صورت گرفته دستگاه‌ها در این نمایشگاه افزود: علاقه‌مندان می توانند تا پایان هفته بسیج از این نمایشگاه در محل سالن مدرس اردبیل بازدید کنند.

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار