نشست «گفتمان مشترک ادیان و مذاهب» برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست «اندیشه و عمل» دکتر نجفعلی میرزایی گفتمان مشترک ادیان و مذاهب را از نگاه امام موسی صدر بررسی خواهد کرد. میرزایی کارشناس ارشد رشته فلسفه اسلامی و دانشجوی دکترای جریان‌شناسی اسلامی ا‌ست. او پیش از این رایزن فرهنگی ایران در لبنان بود و سال‌ها مدیریت حوزه‌های علمیه ایران در لبنان را بر عهده داشت. سپس مؤسسۀ توسعۀ تحقیقات تمدن اسلامی در لبنان را بنا نهاد. در کارنامه این موسسه انتشار صد و پنجاه اثر تحقیقاتی در حوزۀ ایران شناسی، شیعه شناسی، تمدن پژوهی، قرآن پژوهی و توسعه روابط ایران و جهان عرب به چشم می‌خورد.

میرزایی همچنین  از شخصیت‌های باسابقه در حوزه گفتگوهای اسلامی در شبکه‌های تلویزیونی جهان عرب است و از فعالان فرهنگی این حوزه در کشورهای اسلامی به شمار می‌آید. وی که عضو گروه ادیان و مذاهب مجتمع عالی امام خمینی از شاخه های دانشگاهی جامعه المصطفی العالمیه است تمرکز مطالعات و تحقیقات این روزهایش بر بازنگری سیستم های آموزش عالی قرآن در حوزه و دانشگاه قرار داده است.
از او کتاب «فرهنگ اصطلاحات عربی به فارسی» منتشر شده است. نجفعلی میرزایی مدیر عامل سابق خانه کتاب ایران است.

این نشست که بیست و ششمین نشست از سلسله درس گفتارهای «اندیشه و عمل» است، فردا (دوشنبه دوم آذرماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر واقع در تهران، میدان هفت تیر، بالا‌تر از مسجد الجواد، کوچه شریعتی، جنب مسجد الرضا، پلاک ۱۰، واحد ۲ برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم علاقه مندان آزاد است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار