تونل انرژی در هسته مرکزی مشهد توسط شرکت برق خراسان احداث می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان، این تونل به طول حدود ۲/۵ کیلومتر در مجاورت زیر گذر حرم رضوی عبور می کند و با اتمام آن، بخشی از پروژه رینگ شبکه اطراف حرم مطهر تکمیل می شود.

مهندس زارع زاده مجری این طرح با اعلام این خبر افزود : در حال حاضر حفاری و بتن ریزی تونل از میدان شهدا تا حرم رضوی به اتمام رسیده و عملیات کابل کشی نیز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این تونل از سال گذشته آغاز شده است، خاطرنشان ساخت : بخشی از تونل درعمق ۱۷ متری از سطح زمین اجرا شده و با توجه به وجود آب های سطحی، چاه های جذبی و ابنیه قدیمی در اطراف حرم مطهر، اجرای این تونل با کندی پیش می رود که امید است با رفع موانع اجرایی، این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

زارع زاده هزینه اجرای بخش تونل را حدود ۸۰ میلیارد ریال و هزینه کابل و کابل کشی آنرا ۶۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اگرچه امکان عبور ۸ مدار کابل ۱۳۲ کیلو ولت در این تونل وجود دارد اما در حال حاضر کابل ۱۳۲ کیلو ولت به صورت دومداره اجرا شده و طول کابل مصرفی نیز  ۱۵ کیلومتر است .

وی اهداف این پروژه را پایداری شبکه، برق رسانی به مشترکین بزرگ از جمله قطار شهری مشهد عنوان کرد .

شایان ذکر است شرکت برق منطقه ای خراسان به منظور توجه ویژه به مبلمان شهری اقدام به اجرای چند تونل انرژی در سطح شهر مشهد نیز کرده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار