دشت‌های استان بوشهر مستعد نشست زمین هستند

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رجایی عصر یکشنبه در نشست شورای تامین آب استان بوشهر اظهار  داشت: طی هفت ماهه امسال شاهد تداوم افت سطح دشت‌های استان بوشهر هستیم و بیشترین میزان افت مربوط به دشت جم با ۱۴۶ سانتیمتر است.

وی اضافه کرد: دشت ریز نیز دارای ۱۰۶ سانتیمتر افت سطح آب زیرزمینی طی هفت ماهه امسال بوده و بعد از آن نیز بیشترین میزان افت مربوط به دشت‌ دهرود تنگ ارم بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر افزود: از مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال نیز بیشترین میزان افت سطح آب زیرزمینی مربوط به دشت دهرود تنگ‌ارم بوده است که ۲۸۰ سانتیمتر افت داشته است که افت بسیار بالایی است.

وی با اشاره به اینکه با وجود بارندگی‌های صورت گرفته نگرانی‌های قبلی پابرجا است،‌ خاطرنشان کرد: در برخی از دشت‌های استان نیز مواردی از آثار نشست زمین مشاهده شده است.

رجایی با اشاره به اینکه بسیاری از دشت‌های استان مستعد نشست زمین هستند، بیان کرد: از جمله این دشت‌ها می‌توان به دشت جم، دشت ریز، دشت دهرود تنگ ارم و دشت پلنگ اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در مناطق یاد شده تاسیسات عظیم و زیرساخت‌های مربوط به صنایع بزرگ استان وجود دارد و این موضوع نگرانی‌هایی را برای نشست زمین ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تصریح کرد: جلوگیری از اضافه برداشت و تخلفات چاه‌های مجاز و همچنین انسداد چاه‌های غیرمجاز از جمله اقدامات مناسب برای احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار