اقتصاد مقاومتی نیازمند باور عمیق و عمل مسئولان است

به گزارش خبرنگار مهر، محمرضا شاهرخی عصر یکشنبه در همایش مشترک نظام بسیج مهندسی و اتاق بازرگانی قزوین که با محور اقتصاد مقاومتی در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد با برشمردن ویژگی های بسیجی اظهارداشت: بسیجی اهل علم و دانش، جذب حداکثری، انضباط و آبادانی است و با بصیرت در مسیر ارزشها گام برمی دارد.

وی افزود: بسیجی اهل مسامحه، علم زدگی، ریاکاری، دنیا طلبی، افراط و بی انضباطی و تحجر نیست و با تعبد و مجاهدت و هوشیاری بدون سیاسی کاری بدنبال ولایت حرکت می کن

فرمانده تیپ صاحب الامر استان قزوین یادآورشد: حلقه مفقوده در انقلاب ما حکومت سازی است و باید به گونه ای برنامه ریزی و حرکت کنیم تا کسانی در راس امور و مسئولیت ها قرار گیرند که ارزشهای بنیادین انقلاب را باور داشته باشند و برای عملیاتی کردن این آرمانها تلاش کنند.

وی گفت: کسانی که در منصبی قرار می گیرند باید در کنار تعهد و تخصص به ارزشها و توان داخلی باور داشته باشند و در رسیدن به اهداف تعیین شده تلاش کنند.

اقتصاد مقاومتی نیازمند باور عمیق و عمل مسئولان است

سردار شاهرخی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی رهبری که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است با شعار محقق نمی شود و در این راه با مانعی به نام نداشتن باور به توانمندی خودی روبرو هستیم که این مانع باید برداشته شود.

وی اضافه کرد: باور به توانایی داخلی هنوز فرهنگ نشده که ما می توانیم خیلی از کارها را انچام دهیم لذا در رفتار و عمل مسئولان هنوز این رویکرد دیده نمی شود.

فرمانده تیپ صاحب الامر(عج) قزوین بیان کرد: امروز تنها در صنایع دفاعی این باور دیده شده در حالی که قادریم در سایر حوزه ها نیز با اتکاء به استعدادهای داخلی به باور برسیم و خود را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات که برخی آن را ناشی از تحریم می دانند در داخل حل شدنی است و هیچ ربطی به فشار اقتصادی دشمنان ندارد و با کمی تدبیر و مدیریت و برنامه ریزی متعهدانه و حرکت بسیجی وار قابل حل است.

سردار شاهرخی گفت: اگر کیفیت کالاهای داخلی بالا برود و بتوانیم صادرات خود را توسعه دهیم می توانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم و ظرفیت تولید واحدهای صنعتی را افزایش دهیم تا به اشتغال و اقتصاد هم کمک شود.

وی اظهارداشت: قاچاق کالا از دیگر اموری است که به اقتصاد ما لطمه زده و باید جلوی آن گرفته شود تا بیش از این متضرر نشویم.

ثبات مدیریت برای موفقیت در کار ضروری است

فرمانده تیپ صاحب الامر استان قزوین با انتقاد از بی ثباتی مدیران اظهارداشت: داشتن ثبات و امنیت شغلی برای مدیران لازم است تا برای اجرای برنامه های خود زمان لازم را داشته باشند ، اما با هر انتخاباتی و تغییر دولتی شاهد جابجایی های وسیع هستیم که به نظر منطقی نمی رسد.

وی بیان کرد: نگاه سیاسی ما به مسائل موجب شده اصول ما تحت تاثیر قرار گیرد به طوری که یک زمان نصب تصویر شهدا در جاده ها علت افزایش سوانح اعلام شد اما وقتی تابلوهای تبلیغاتی جای آن را گرفت کسی اعتراضی نکرد.

سردار شاهرخی گفت: باید بررسی کنیم که نگاههای سیاسی در برنامه های پنج ساله و بیست ساله کشور تا چه میزان تاثیرگذار بوده و با آسیب شناسی در آینده این مشکل را حل کنیم.

بسیج باید مطالبه گر خواسته های مردم باشد

وی مهمترین رسالت بسیج در شرایط کنونی را ترویج فرهنگ مطالبه گری از مسئولان دانست و یادآورشد: کارکرد بسیج باید مطالبه گری آرمانهای انقلاب و گفتمان رهبری باشد تا حریم امنی برای مدیران ایجاد نشود و همه مسئولان پاسخگوی مردم شوند.

شاهرخی تصریح کرد: پاسخگو شدن مسئولان موجب اصلاح و تسریع در امور می شود و شادابی جامعه را نیز بالا می برد و اگر سبیج این موضوع را اجرایی کند پاسخگویی مسئولان بیشتر خواهد شد.

در ادامه از خانواده رسول پور مراد اولین شهید مدافع حرم در قزوین تجلیل شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار