بخش معدن فرصت مناسب برای سرمایه گذاران مشترک ایران واروپا

قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: پروژه های معدنی در ایران، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران و بانکداران اروپایی است تا در قالب سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های ایرانی، این پروژه‌ها را تأمین مالی نمایند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خسروتاج درهجدهمین کنگره سالانه بانکداران اروپا با موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران در فرانکفورت گفت: طرح های با سرمایه‌گذاری حدود 30 میلیارد دلار از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) پیگیری می‌شود واین  فرصت مناسبی برای همکاری است.

وی افزود: درآمد بخش معادن ایران این قابلیت را خواهد داشت تا جایگزین درآمدهای ناشی از صادرات نفت خام در آینده باشد.

خسروتاج همچنین با تاکید بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی افزود: صنایع دانش‌بنیان، افزایش بهره‌وری، توسعه سرمایه‌گذاری با هدف توسعه صادرات از ایران، توسعه کارآفرینی، افزایش ارزش افزوده در بخش صادرات غیر نفتی، جلوگیری از صادرات مواد خام و ... از جمله سیاست‌های همکاری ایران  با طرف‌های خارجی است.

به گزارش شاتا،قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت در تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: کشورهای توسعه یافته، بسیاری از این سیاست‌ها را، با عناوین دیگری، از گذشته دنبال نموده‌اند و با آن آشنایی دارند،لذا کار با شرکت‌های ایرانی و برقراری ارتباطات با آنها مطابق با این سیاستها خواهد بود.

بنابر گزارش شاتا گفتنی است، این کنفرانس در تاریخ ١٨ و ١٩ نوامبر در فرانکفورت آلمان برگزار شد که بیشتر شرکت‌کنندگان آن از بانکداران، سرمایه‌گذاران و صاحبان شرکت‌های بزرگ،متوسط و کوچک بودند.

در این کنفرانس، مسئولین دیگری از جمهوری اسلامی نیز حضور دارند و  سایر زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری اقتصادی با ایران و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را تشریح کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار