هشدار متخصصان امنیت به کشورهای جنوب شرقی آسیا

متخصصان امنیت سایبری به کشورهای جنوب شرقی آسیا هشدار داده‌اند؛ درصورتی‌که این کشورها نتوانند خود را در برابر موج جدید حملات سایبری مجهز و امن کنند، با سقوطی وحشتناک روبرو خواهند شد.

هشدار متخصصان امنیتبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ متخصصان امنیت سایبری به کشورهای جنوب شرقی آسیا هشدار داده‌اند که در صورتی‌ که این کشورها نتوانند خود را در برابر موج جدید حملات سایبری مجهز و امن کنند، با سقوطی وحشتناک روبرو خواهند شد و نه‌تنها از نظر داخلی، بلکه در بعد بین‌المللی نیز با مشکل روبرو خواهند گشت.

متخصصان امنیت سایبری به‌شدت به کشورهای جنوب شرق آسیا هشدارهای امنیتی خود را گوشزد می‌کنند. این کشورها به علت رشد بالای فناوری در سطح شرکت‌های بزرگ آنها، به‌عنوان اهداف بسیار مناسبی برای حملات سایبری محسوب خواهند شد. حال مشکل دیگر این است که این حملات ممکن است نه‌تنها از کشورهای خارجی نشأت نگرفته باشند بلکه به منابع داخلی در این کشورها متصل باشند.


بر اساس یک نگاه سطحی می‌توان دریافت که تعداد هک‌های انجام شده توسط هکرهای چینی در طول چند سال گذشته به‌طور چشمگیری افزایش پیداکرده است و این تنها یک نمونه از بحرانی است که این متخصصان درباره آن هشدار می‌دهند.

البته این موضوع علاوه بر ایجاد بحران در این کشورها می‌تواند آسیب‌های شدیدی برای سایر کشورها نیز به همراه بیاورد و به‌ این‌ ترتیب می‌توان انتظار مناقشات سیاسی را نیز داشت و این موضوع می‌تواند برای کشورهای شرق آسیا تبعاتی دوگانه و دوچندان را در پی داشته باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جواناینجاکلیک کنید.

منبع: سایبربان

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار