بسیج پیشرو در عرصه محرومیت زدایی است

به گزارش خبرنگارمهر، سرهنگ منصور فتاحی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در کرمانشاه که همزمان با هفته بسیج و در محل مجتمع فرهنگی بعثت برگزار شد، اظهار داشت: امروزه نیکنامی طلایه داران جهادگر عرصه محرومیت زدایی در سراسر استان طنین انداز و قابل مشاهده است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: احداث پایگاه های کارآفرینی در استان با عضویت بیش از هزار نفر از جمله فعالیت های شایسته بسیج سازندگی در راستای اشتغال زایی است.

وی افزود: از ابتدای امسال تا به حال نیز ۱۳۴ گروه جهادی با عضویت بیش از ۶ هزار نفر از اقشار عرصه های مختلف به ویژه اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و طلاب در قالب اردوهای جهادی مشارکت داشته اند و اقداماتی اثر بخش در استان انجام داده اند.

فتاحی خاطرنشان کرد: اعزام این ۶ هزار نفر بخشی از مجموعه اقدامات بسیج سازندگی در قالب اردوهای جهادی است و در سایر حوزه ها نیز بیش از ۱۰۰ نفر در کارگاه های کارآفرینی مشغول به تولید و فعالیت هستند

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان داشت: در راستای اقدامات محرومیت زدایی در استان نیز بیش از ۵۶۰ خانه نیازمند، بازسازی ۲۶ مدرسه، ۳۴ خانه عالم و خانه بهداشت توسط این طلایه داران و جهادگران عرصه اقتصادمقاومتی احداث و مرمت شده است.

وی با اشاره به اینکه انقلابی در حوزه بهداشت و درمان توسط جهادگران بسیجی در استان انجام گرفته است، افزود: انجام خدمات ویزیت رایگان در مناطق محروم استان از جمله فعالیت های خداپسندانه و ارزشمند نیروهای بسیج سازندگی و فعالان جهادگر در استان است.

فتاحی در پایان با بیان اینکه اقداماتی درقالب طرح هجرت در استان فرصت مناسبی برای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش کارآفرینی است، اظهار داشت: انجام رنگ آمیزی بیش از ۴۰ هزار متر مربع و ۲۶۰ هزار نقاشی و خطاطی توسط دانش آموزان در جهت ترویج محرومیت زدایی و همچنین کمک به ایتام و خانواده های بی سرپرست از جمله فعالیت های شایسته طلایه داران جهادگر بسیجی است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار