«خون و ماتیک» داستان‌هایی از دل جنگ را روایت می‌کند

نمایش «خون و ماتیک» سه داستان از جنگ را در دل خود جای داده است.

سروش طاهری کارگردان تئاتر در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص داستان‌ نمایش «خون و ماتیک» گفت: این نمایش سه داستان در مورد جنگ را به صورت همزمان روایت می‌کند. البته این سه قصه از هم جدا نیست بلکه در دل هم قرار دارند. یکی از این داستان ها برگرفته از کتاب «من قاتل پسرتان هستم» و دو داستان دیگر زاییده تخیل نویسنده است.

وی ادامه داد: قابلیت ایجاد فضاسازی برای این نمایشنامه و علاقه شخصی‌ام به نمایش‌های فاخر جنگی، سبب شد تا این نمایشنامه را انتخاب کنم؛ چرا که معتقدم هر چقدر که در خصوص جنگ اثر نمایشی تولید کنیم باز هم کم است.

طاهری در خصوص شیوه اجرایی نمایش «خون و ماتیک» اظهار داشت: یکی از این سه داستان به صورت رئالیستی و یکی به گونه نمادگرایانه و دیگری به صورت فرمالیستی اجرا می‌شود، اما در کل اجرای هر سه داستان به صورت مینی‌مال است. همچنین به جهت باز تولید اثر تغییری در گروه بازیگران ایجاد شد.

وی بیان کرد: نمایش «خون و ماتیک» به این مضمون می‌پردازد که سرخی، زیبایی، امنیت و نجات زنان ایران زمین به خاطر خون پدران و برادران ایرانی است.

سروش طاهریان تصریح کرد: نمایش «خون و ماتیک» سال 91 برای جشنواره تئاتر ماه آماده شد و موفق به کسب 6 جایزه و کاندیدا در 2 بخش شد و بعد به دعوت سعید کشن فلاح این اثر به بخش ویژه و بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت، اما به دلیل نبود دو نفر از داوران اتفاقاتی دور از تصور برای این اثر رخ داد و بعد از حضور در جشنواره فجر نیز نمایش «خون و ماتیک» را البته با تغییراتی برای جشنواره مقاومت آماده کردیم.

گفتنی است؛ نمایش «خون و ماتیک» از 27 آبان تا 3 آذر در تئاتر باران اجرا می‌شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید. 

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار