تظاهرات در پاریس ممنوع

ممنوعیت برگزاری تظاهرات و تجمع در استان «ایل دو فرانس» که پاریس در آن قرار دارد تا پایان ماه جاری میلادی (نوامبر)تمدید شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ممنوعیت برگزاری تجمع و تظاهرات در استان ایل دو فرانس که شنبه گذشته و در پی حملات تروریستی پاریس تا پایان هفته ( امروز یکشنبه) اعلام شده بود تا 30 نوامبر (9 آذر ماه) تمدید شد.

پلیس فرانسه در بیانیه ای علت این اقدام را نزدیک شدن به زمان برگزاری کنفرانس آب و هوایی پاریس اعلام کرد. 

بیست و یکمین کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل با حضور بیش از 100 تن از سران کشورها و دولت ها قرار است از 30 نوامبر تا 11 دسامبر (9 تا 20 آذر) در پاریس برگزار شود.

رئیس پلیس فرانسه همچنین از برگزارکنندگان کنسرت در سالن هایی با ظرفیت بالا خواست تا پیش از هر چیز تقویت اقدامات امنیتی را پیش بینی کنند.

در جریات حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، دو انفجار انتحاری در نزدیکی استادیوم فوتبال در سن دونی و هنگام بازی دوستانه دو تیم آلمان و فرانسه صورت گرفت.

همزمان شش تیراندازی در پنج نقطه در مناطق 10 و 11 پاریس رخ داد. همچنین افراد مسلح با ورود به سالن کنسرت «باتاکلان» بیش از یک هزار و 500 نفر را به گروگان گرفتند. گروگان گیری در نیمه شب با دخالت پلیس پایان یافت و در جریان آن بیش از 80 نفر به همراه چند مهاجم کشته شدند.

این برای نخستین بار در تاریخ فرانسه بود که عملیات انتحاری در خاک این کشور صورت گرفت. در این حملات، دست کم 130 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 350 نفر دیگر مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

منبع: ایرنا برای آگاهی از آخرين اخبار و پيوستن به کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران جوان اينجا را کليک کنيد.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار