مشاور "بن لادن" جنایات داعش 

مشاور اسبق اسامه بن لادن در امور دینی، در گردهمایی مسلمانان برای محکومیت رفتار های وحشیانه داعش شرکت کرد و حملات اخیر تروریستی داعش را تقبیح و آن را مخالف با مرام اسلام دانست.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، «ابو حفص الموریتانی» همچنین در مصاحبه تلوزیونی خود با بخش انگلیسی زبان شبکه الجزیره، خطاب به مخاطبان این شبکه گفت: همانگونه که برخی مردم در غرب از مسیحیت برداشت غلطی دارند، داعش نیز در فهم اسلام دچار خطا شده است.

وی افزود: اسلام کشتار مردم بی گناه چه مسلمان و چه غیرمسلمان را حرام می داند. کشتار مردم بی گناه و شهروندان غیر نظامی غیر قابل قبول است و این مساله هیچ ارتباطی با جهاد ندارد.

«الموریتانی» در ادامه غرب را به خاطر پشتیبانی و حمایت از اسرائیل مورد انتقاد قرار داد و از حکومت های فاسد برخی کشور های عربی و انحراف های ایجاد شده در انقلاب مردمی این کشورها، انتقاد کرد.

وی در پایان با رد ادعای خلافت ابوبکر البغدادی، داعش را در به دست آوردن اهداف خود ناکام دانست و این گروه تروریستی را محصول اعمال آمریکا در عراق خواند.

«الموریتانی» یکی از متفکران برجسته القاعده بود که در سال ۲۰۰۱ بخاطر مخالفت با نظر بن لادن که تصمیم داشت شهروندان غیرنظامی را هدف قرار دهد، از این گروه جدا شد.

منبع:ابنا

انتهای پیام/

 برای آگاهی از آخرين اخبار و پيوستن به کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران جوان اينجا را کليک کنيد.


تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار