پیاده روی اربعین تجلی عظمت اسلام و مانور قدرت شیعه است

حجت الاسلام علی خادمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: واژه اربعین از اصطلاحاتی است که در متون دینی، حدیثی و تاریخی کاربرد زیادی دارد.

وی با اشاره به برخی کاربردهای واژه اربعین در مبانی روایی گفت: کمال عقل انسان، حفظ چهل حدیث، دعای فرد برای چهل نفر، دعای چهل نفر برای فرد، خواندن دعای عهد در چهل صبح و ... از جمله این کاربردها است.

حجت الاسلام خادمی با بیان اینکه اربعین تنها برای امام حسین(ع) گرفته می شود، اظهار کرد: کاربرد این واژه در کاربرد شیعه توجه به اقامه عزاداری امام حسین(ع) است که سفارش شده تا شیعیان پیاده به اقامه امام حسین(ع) بروند.

وی تصریح کرد: توصیه به زیارت اربعین باعث شده است که شیعیان همه‌ساله از نقاط مختلف جهان به سوی کربلا حرکت کنند و این حرکت که غالباً پیاده انجام می‌شود، یکی از پرجمعیت‌ترین راهپیمایی‌ها در جهان است.

وی گفت: پیاده روی اربعین تجلی محبان امام حسین(ع) و مانور حضور قدرت شیعه است.

حجت الاسلام خادمی افزود: سالیانه میلیون ها نفر از نقاط مختلف دنیا اجتماع می کنند و اربعین سیدالشهدا را گرامی می دارند.

وی اضافه کرد: همچنین در خراسان و استانها همجوار نیز محبان امام رضا(ع) با عشق و شوق زیارت تا مشهد را پیاده طی می کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در استان گفت: در این ستاد مقرر شد تا دستگاه های اجرایی مقدمات اولیه زائرین و پیاده روندگان حرم رضوی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: خراسان شمالی نیز به جهت اینکه باب الرضا(ع) است هرساله میزبان زائرین حرم رضوی از استانهای همجوار است که در ستاد اربعین استان زمینه های اسکان و پذیرایی آنها فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هم اکنون بیش از پنج هزار نفر زائر اربعین در خراسان شمالی ثبت نام کرده اند.

خراسان شمالی با دارابودن هشت شهرستان، ۹۱۷ هزار نفر جمعیت دارد.  

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار