لاهوتی: لزوم بررسی خارج از نوبت لایحه حمایت از محیط زیست در مجلس

عضو فراکسیون محیط‌‌ زیست مجلس گفت: لایحه جامع حمایت از محیط زیست در صورت عدم رسیدگی خارج از نوبت در صحن به دوره نهم مجلس نخواهد رسید.

لاهوتی:"مهرداد بائوج‌لاهوتی" عضو فراکسیون محیط زیست در گفتگو با خبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بررسی لایحه حمایت از محیط‌ زیست در مجلس اظهار کرد: لایحه حمایت از محیط زیست به صورت جامع مباحث حمل و نقل عمومی، ایجاد کمربند سبز، استانداردسازی خودروها، سوخت، خودروهای برقی، ریزگردها، احیای تالاب‌ها، بیابان‌زدایی و ... را شامل می‌شود.

نماینده مردم لنگرود تصریح کرد: به طور مثال تعرفه واردات برای خودروهای برقی در این لایحه صفر تعریف شده است.

وی با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط زیست در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بررسی و تصویب شده است، گفت: امیدواریم این لایحه براساس ماده 104 آئین‌نامه داخلی و خارج از نوبت در صحن علنی مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: در صورت عدم رسیدگی به لایحه حمایت از محیط زیست خارج از نوبت مسلما بررسی آن به این دوره از مجلس شورای اسلامی نخواهد رسید.

گفتنی است؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز هفته گذشته در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی، در نامه‌ای به روسای قوا، سیاست‌های کلی محیط زیست را ابلاغ کردند.

برای دریافت پیامک‎ها و اخبار باشگاه خبرنگاران جوان به کانال تلگرامی ما بپیوندید

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار