کمپ های ترک اعتیاد غیر مجاز در ملارد جمع آوری شد

مجتبی شاهقلیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملارد افزود: با همکاری و هماهنگی های مسئولان و دستگاه های زیربط در استان و شهرستان، به موفقیت های حائز اهمیتی در این عرصه نائل شدیم.

وی افزود: فعالیت کمپ های ترک اعتیاد فاقد مجوز در این منطقه یکی از دغدغه های جدی ما به شمار می رفت که ساماندهی مطلوبی در این بخش لحاظ شده و در حال حاضر تمامی کمپ های فعال دارای مجوز قانونی هستند و مابقی مراکز ترک اعتیاد غیر مجاز نیز جمع آوری شده اند.

معاون سیاسی-اجتماعی فرمانداری ملارد عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۲۴ کمپ در شهرستان فعال بود که از این میزان تنها هشت کمپ مجوزهای قانونی داشت و مابقی فاقد مجوز بودند و بصورت غیر قانونی فعالیت می کردند.

شاهقلیان گفت: ۱۴ کمپ از تعداد مرکز ترک اعتیاد اشاره شده، جمع آوری شد و در حال حاضر هشت کمپ در این شهرستان فعالیت می کنند که همگی دارای مجوز هستند و دو کمپ قانونی دیگر نیز وجود دارد که فعلا تمایلی به فعالیت در این عرصه ندارند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما در این بخش مربوط به تناقضاتی بود که بین کمپ های ماده ۱۵ و۱۶ بوجود می آمد و بطور مثال برخی از معتادان ماده ۱۶ به کمپ های ماده ۱۵ معرفی می شدند که این امر باعث بروز مشکلات و گلایه هایی از سوی خانواده های معتادان می شد.

معاون سیاسی-اجتماعی فرمانداری ملارد در خاتمه یادآور شد: در حال حاضر این نابسامانی رفع شده و با تعامل و هماهنگی منسجمی که میان اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در جریان است، نظارت دقیق، مستمر و اصولی لازم بر تمامی کمپ ها اعمال می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار