امدادگران قزوینی در دوره توان‌افزایی کشوری شرکت می‌کنند

حکمت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در آستانه فرارسیدن فصل سرما و افزایش احتمال وقوع حوادث٬ امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در دوره توان‌افزایی امدادگران سراسر کشور شرکت کردند.

وی افزود: هدف از این امر٬ سنجش توان عملیاتی امدادگران٬ بررسی نحوه پاسخگویی آنان به حوادث و سوانح٬ میزان امکانات و تجهیزات موجود در استان به‌منظور مقابله با حوادث و میزان آشنایی امدادگران با این تجهیزات بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین ادامه داد: تیم اعزامی از قزوین تمام امکانات موردنیاز برای مقابله با حوادث نظیر چادر و اقلام زیستی را با خود به همراه داشتند و تجهیزاتی را که در صورت وقوع حوادث احتمالی به مدت چند روز نیاز بود٬ برای نشان دادن میزان توان و آمادگی خود به کار می‌گرفتند.

هاشمی اضافه کرد: استان قزوین هر سه تا ۶ ماه در دوره‌های توان‌افزایی حضور می‌یابد تا سطح آمادگی خود را تقویت کند که این آمادگی امدادگران در حوادث نیز له اثبات رسیده و حوادثی نظیر طوفان اسفرورین و سیل الموت ازجمله آن‌هاست.

وی عنوان کرد: در تمام حوادث تلاش می‌شود نقاط پرخطر شناسایی شود و هماهنگی با دهیاری‌ها و بخشداری‌ها نیز پیش از گرفتار شدن مردم صورت گیرد؛ چراکه پیشگیری و بشردوستی از اهداف و اصول جمعیت هلال‌احمر است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین خاطرنشان کرد: این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شرایط ویژه‌ای دارد و وقوع حوادث در آن محتمل‌تر است که از همین رو باید برای کاهش آن تا حد امکان تلاش شود.

هاشمی بیان کرد: در این راستا در کنار آموزش‌هایی که برای مردم با شعار «هر خانواده٬ یک امدادگر» در نظر گرفته می‌شود٬ امدادگران استان نیز در دوره‌های بازآموزی و توان‌افزایی شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه زمستان سردی برای استان قزوین پیش‌بینی‌شده است٬ افزایش آمادگی در بین تیم‌های امداد و نجات ضرورت دارد و باید تا حد امکان به آن پرداخته شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اظهار امیدواری کرد؛ با برگزاری این قبیل دوره‌ها و حضور امدادگران در آن٬ زمینه ارتقای سطح آمادگی آنان و تلاش برای کاهش حوادث و درنتیجه حفظ جان انسان‌ها فراهم آید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار