مه‌لقا جام‌بزرگ: برای المپیکی شدن فشنگ می‌خواهیم

مه‌لقا جام بزرگ می گوید برای رسیدن به سهمیه المپیک در آخرین میدان باقی مانده، تیم تفنگ به تمرین با فشنگ نیاز دارد.

ملی‌پوش تفنگ ایران در گفتگو با خبرنگار ورزشی دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص مشخص شدن تاریخ مسابقات کسب سهمیه المپیک اظهار کرد: بعد از منتفی شدن توزیع سهمیه در کویت، زمان برگزاری مسابقات کسب سهمیه به بهمن ماه موکول شده است. دو ماه باقی مانده فرصت خوبی برای تمرین است. اردوهای تیم تفنگ از هفته آینده شروع می شود که البته من دیرتر به اردوها ملحق می‌شوم.

وی ادامه داد: در بخش بادی به اندازه کافی تمرین داشته ایم و با یک ماه تمرین هم آماده می شویم. دو سهمیه در تفنگ بادی بانوان توسط احمدی و خدمتی کسب شده و باید برای کسب سهمیه در تفنگ سه وضعیت تلاش کنیم. در حال حاضر به اردوی خفیف نیاز داریم. اما در بخش خفیف با کمبود فشنگ مواجه هستیم و امیدوارم تا مسابقات کسب سهمیه اردویی در خارج از کشور داشته باشیم تا بتوانیم فشنگ لازم را تهیه کنیم. تمرین خشک فایده ای ندارد. رقبای ما روزانه نزدیک به 200 فشنگ شلیک می کنند در حالی که ما نزدیک به مسابقات با فشنگ تمرین می کنیم.

مه لقا جام بزرگ

جام بزرگ با اشاره به شکستن رکورد برون مرزی تفنگ سه وضعیت در کویت گفت: پیش از مسابقات آسیایی کویت اردویی 10 روزه در هانوفر آلمان داشتیم که به آمادگی ما در خفیف کمک زیادی کرد. تنها 10 روز با فشنگ تمرین کردیم. من به حدی از آمادگی رسیدم که توانستم رکورد برون مرزی سه وضعیت را بشکنم و به فینال راه پیدا کنم. در فینال نیز می توانستم مدال بگیرم که سلاحم مشکل داشت و باعث شد در امتیازها عقب بیفتم. بعد از رقابت های کویت به صلاحدید لازلو سوچک (سرمربی تیم ملی تفنگ) سلاحم را عوض کردم.

ملی پوش تفنگ همچنین گفت: اگر در کویت سهمیه توزیع می‌شد با رکوردهایی که نمایندگان ایران داشتند چند سهمیه در تفنگ و تپانچه می گرفتیم. البته به نظرم در دهلی نیز می توانیم کاری بزرگ کنیم و با توانایی که در ملی پوشان هست می‌توان حتی به حداکثر سهمیه نیز رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شانس کسب سهمیه مجددا پیش روی ماست. از فرصت باقی مانده باید نهایت استفاده را برد. در این راه به کمک مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیاز داریم. اگر از رشته تیراندازی حمایت شود پتانسیل کسب چندین سهمیه دیگر در تفنگ و تپانچه و حتی اهداف پروازی داریم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار