ورزشکار البرزی پرافتخارترین ووشوکار تاریخ ایران لقب گرفت

اسماعیل سایه افکن در گفتگو با مهر، اظهارکرد: قلی پور پیش از این صاحب ۳ مدال طلای جهانی ووشو شده بود و با کسب خوشرنگ ترین مدال ووشو جهان در مسابقات ۲۰۱۵ جاکارتا اندونزی توانست خود را به عنوان پرافتخارترین ووشوکار در ورزش کشور معرفی کند.

سایه افکن افزود: قلی پور در سال های اخیر در بخش ساندای ووشو برای کشورمان عنوان های ارزشمندی را کسب کرده است و مسابقاتی نبوده که وی از آنها با دست خالی به کشور بازگردد.

سایه افکن با بیان اینکه کمتر ورزشکاری در ایران موفق به کسب ۴ مدال طلای جهانی شده است گفت: اینکه چهره ای به مانند حمیدرضا قلی پور می تواند ۴ مدال زرین طلا در مسابقات مهم جهانی کسب کند نشان از توانایی های بالای وی دارد.

رییس هیئت ووشو استان البرز ادامه داد: جامعه ووشو استان البرز به داشتن چنین ورزشکار با کیفیت و توانمندی مباهات می کند و وجود وی را اعتباری برای ووشو دراین استان می داند.

وی حضور خدیجه زینال زاده در کادرفنی تیم ملی بانوان را مورد اشاره قرارداد و گفت: در کنار حضور قلی پور در ترکیب تیم ساندا ، خدیجه زینال زاده نیز سهم بسزایی در موفقیت کاروان زنان ایران در این مسابقات داشت و این موضوع تاییدی براثربخشی پررنگ البرز در ووشو کشور است.

سایه افکن سرمایه گذاری هیئت استان بر روی سنین پایه را گامی به سوی پرورش چهره های جایگزین برای ملی پوشان فعلی ووشو البرز دانست وگفت: در این خصوص تلاش کرده ایم با برگزاری مسابقات رده پایه و اجرای طرح استعدادیابی به سمت پشتوانه سازی حرکت کنیم و اجازه ندهیم جایگاه البرز در تیم های ملی کشورمان در آینده دچار خلل شود.

وی در پایان افزود: مسابقات جهانی اندونزی و درخشش البرزی ها در این رویداد مهم ضرورت توجه به این ورزش و نیازهایش در البرز را دوچندان می کند و امیدوارم در تامین نیازهای خود مورد حمایت قرار گیریم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار