استعفای کوچک زاده در اعتراض به نحوه اداره جلسه علنی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، مهدی کوچک زاده، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در صحن علنی امروز دوشنبه دوم آذر ماه براساس اخطار اصل 67 خطاب به لاریجانی گفت: از روز گذشته از اول جلسه اسم بنده در نوبت اعلام اخطار بود اما اسم بنده اعلام نشد.
    

وی ادامه داد: براساس اخطار اصل 67 که سوگند نمایندگی است و همچنین به استناد اصلی که به شما اختیار می دهد دقایقی درباره مسائل مهم کشور صحبت کنید روز گذشته که اخبار مکرر و موثق مطلع شدم رئیس تعاونی روستایی استان فارس 1700 تن سیب زمینی را برای جلوگیری از افت قیمت امحا و دفن کرده است.

وی گفت: ما این عمل را که الگوبرداری از اقتصاد سرمایه داری است را خلاف شرف و وجدان انسانی می دانیم و به مسئولان مربوطه به ویژه وزیر کشاورزی تذکر می دهیم.

نماینده مردم تهران خطاب به رئیس مجلس گفت: در کشوری که مردم از گرسنگی به فحشا کشیده می شوند کدام بی شرافتی به خود اجازه داده تا 1700 تن سیب زمینی را دفن کند؟!

در این حین لاریجانی خطاب به کوچک زاده اظهار داشت: اخطار شما در رابطه با دستور کار نبود شما باید اخطاری پیرامون بحث مطرح کنید و اکنون وسط بحث بیمه هستیم شما می توانید وقت بگیرید و در مورد این موضوع صحبت کنید؛ اگر کسی خلافی انجام می دهد دیگر شما نباید آن خلاف را تکرار کنید.

در این میان کوچک زاده با حالتی عصبانی در حالی که برگه ای در دست داشت و آن را به همگان نشان می داد فریاد می زد که بنده استعفا می دهم و این جمله را چندین بار تکرار کرد.

این در حالی است که نظم جلسه علنی مجلس دقایقی به دلیل فریادهای کوچک زاده به هم خورد.

لاریجانی در تذکری به کوچک زاده تاکید کرد: اخطار شما باید در دستور کار باشد و شما اکنون نظم جلسه را برهم زده اید اگر استعفایی دارید ایرادی ندارد آن را تحویل دهید و در جایگاه قرار بگیرید.

لاریجانی تاکید کرد: شما نباید تهدید کنید بنده اعلام کردم اخطار شما وارد نیست اما شما می خواهید استعفا دهید.

همچنین کوچک زاده در حالی که استعفای خود را به هیئت رئیسه در جایگاه رئیس مجلس قرار می داد این جمله را تکرار می کرد که آیا این روش مسلمانی است؟

در ادامه قاضی پور، نماینده مردم ارومیه خطاب به لاریجانی گفت: اگر می خواهید استعفای این نماینده را مطرح کرده تا ما به آن رای بدهیم و ادامه کار را از سر گیریم.

همچنین نماینده مردم ارومیه خطاب به کوچک زاده خاطرنشان کرد: اگر کسی اشتباهی انجام دهد باید با استیضاح و سوال به آن پرداخت.

گفتنی است در پایان این اتفاق کوچک زاده پس از تحویل استعفای خود به رئیس مجلس صحن علنی را ترک کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار