نیازمند حضور حداکثری نخبگان انقلابی در حوزه شبکه‌های مجازی هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اسماعیلی یکشنبه شب در کارگاه طلایه داران معروف ویژه اصحاب رسانه با اشاره به گسترش روز افزون فضای مجازی اظهار کرد: در سال 1998 میلادی حدود یک میلیون نفر در فضای مجازی فعال بودن اما امروز هر کدام از شبکه های مجازی به تنهایی چند صد میلیون کاربر دارند.

وی بابیان اینکه امروز رسانه‌ها نیز به این نتیجه رسیده اند که دیگر سایت های آنان جوابگو نیست، بیان کرد: به همین دلیل بزرگترین پایگاه های خبری به این نتیجه رسیده اند که کانال خبری به عنوان مثال در تلگرام بهتر نتیجه می دهد چراکه حجم مخاطبان در آن بسیار بالاست.

هیچ راهی جز تعامل با مخاطبان خارجی در فضای مجازی نداریم

معاون فضای مجازی مبلغین نخبه تهران با طرح این سوال که جایگاه ما به عنوان رسانه های انقلا اسلامی در این اندیشه کجاست؟، عنوان داشت: هر ثانیه هشت هزار کاربر در اینستاگرام یک عکس یا متن را لایک می کنند این در حالی است که کمترین حضور در این شبکه مربوط به حضور انقلابی است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه امروز هیچ راهی جز تعامل با مخاطبان خارجی در این فضای مجازی نداریم، بیان داشت: این شبکه‌ها حتی بهترین بستر برای تعامل با مخاطبان برای نامه مقام معظم رهبری بود که ایشان از آن استفاده کردند.

وی با انتقاد از اینکه رسانه‌های کشور از این شبکه‌های مجازی کمترین استفاده را می کنند، بیان کرد: بزرگترین رسانه ها در دنیا تلاش می کنند تا از این شبکه‌ها که در لحظه در اختیار مخاطبان است استفاده کننده اما رسانه‌های ما از آن غافل هستند.

فضای مجازی تنها یک پازل از جنگ نرم است

معاون فضای مجازی مبلغین نخبه تهران با انتقاد از اینکه دستگاه ها برای بستر سازی شبکه های داخلی در فضای مجازی همراهی نمی کنند، بیان کرد: از طرف دیگر کسانی که در عرصه فرهنگ باید در این حوزه قدم بردارند نیز وارد عمل نمی‌شوند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه امروز در حوزه شبکه‌های اجتماعی شکست اصلی در بدنه انقلاب اسلامی را کسانی انجام می دهند که حاکمیت غرب را همه از فضای مجازی می‌دانند، عنوان داشت: این در حالی است که شبکه‌های مجازی تنها یک پازل از جنگ نرم است و در کنار آن غرب از همه راه ها برای نفوذ استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر نگاه جامع و درستی به نوع شبکه‌های مجازی نداشته باشیم به جای اینکه از آن برای حرکت در جهت انقلاب استفاده کنیم تنها آسیب خواهیم دید.

معاون فضای مجازی مبلغین نخبه تهران با تاکید بر اینکه نیازمند حضور حداکثری نخبگان انقلابی در حوزه شبکه های مجازی هستیم، بیان داشت: نخبگان انقلابی باید به این نتیجه برسند که از این ابزار به عنوان یک ابزار کارآمد در عرصه انقلاب اسلامی استفاده کنند.

آمار رو به رشد طلاق به دلیل اعتیاد به فضای مجازی

اسماعیلی اضافه کرد:باید در فضای مجازی تولید کننده علم و ایده باشیم نه مصرف کننده و باید در عرصه مجازی نیروهای نخبه انقلابی داشته باشیم که تولید کنند.

وی همچنین به آسیب‌های فضای مجازی اشاره کرد و افزود: نخستین آسیب این فضا میل به تفرد و تنهایی است و این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که روابط و عواطف انسانی در سطح خانواده و جامعه سرد می‌شود.

معاون فضای مجازی مبلغین نخبه تهران ادامه داد: امروز آمار طلاق به دلیل اعتیاد به مواد مخدر به سمت طلاق به دلیل اعتیاد به فضای مجازی دارد سوق پیدا می‌کند.

اسماعیلی، برنامه ریزی شخصی، خانوادگی و جمعی برای ساعت بدون رسانه، تبدیل نشدن فضای مجازی به زندگی دوم،  سهم بخشی برای برنامه‌های جمعی غیر رسانه‌ای و تلاش برای اینکه فضای مجازی رسانه نخست ما نباشد را از جمل راهکارهای کاهش آسیب های فضای مجازی عنوان کرد.

عملکرد رسانه ها امروز از خبررسانی به فرهنگ سازی رسیده است

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: اقامه امر به معروف و نهی از منکر، اشاعه و فرهنگ‌سازی آن یکی از مهمترین موضوعاتی است که امروز باید به آن توجه ویژه شود.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی، رسانه ها را یکی از فعالان جنگ نرم عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف ذاتی رسانهها به عنوان چشم ناظر مردم و مسئولان امر به معروف و نهی از منکر است.

وی به نقش بی‌بدیل رسانه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: عملکرد رسانه ها امروز از خبررسانی به فرهنگ سازی رسیده و رسانه ها فرهنگ عمومی جامعه را تشکیل می‌دهند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار