آمار حوزه‌های علوم اسلامی در دانشگاهها/ استقبال فنی‌ها از حوزه

حجت الاسلام روح الله حریزاوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت حوزه ‌های علوم اسلامی دانشگاهی گفت: اکنون فصل جذب و ثبت نام حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهی است و ثبت نام متقاضیان ازنیمه آبان شروع شده و تا آخر آذرماه ادامه خواهد داشت.

فعالیت ۴۰ حوزه علوم اسلامی در دانشگاه‌ها

وی با بیان این مطلب که حدود ۴۰ حوزه علوم اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعال است، افزود: حوزه‌های شهرکرد و یاسوج نیز به تازگی راه اندازی شده اند.

مدیرحوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: اولویت راه اندازی حوزه های علوم اسلامی با دانشگاه‌های مادر است، دانشگاه هایی که جمعیتی بالای ۵ هزار دانشجو دارند.

وی تصریح کردد: البته این مراکز در برخی از دانشگاه‌ها که علاقمند بوده و دارای امکانات لازم هستند نیز راه اندازی شده به عنوان مثال حوزه علوم اسلامی در دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شده است.

طراحی نظام آموزشی ویژه دانشجویان علوم انسانی

حجت الاسلام حریزاوی درباره حوزه علوم اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی نیز توضیحاتی را ارایه کرد و افزود: این دانشگاه چون دانشگاه اختصاصی علوم انسانی بوده، قرار است در حوزه علوم اسلامی خود یک نظام آموزشی، ویژه دانشجویان علوم انسانی طراحی کند که این نظام می‌تواند ترکیبی دوره عمومی، تکمیلی، و تخصصی باشد که برای سال آینده اجرا می شود.

آمار دانشجویان فعال در حوزه های علوم اسلامی

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانشجو در مراکز حوزه های علوم اسلامی مشغول تحصیل هستند که حدود ۲ الی ۳ هزار نفر از آنان به صورت مجازی بوده و مابقی حضوری از کلاس ها استفاده می کنند.

مدیرحوزه علوم اسلامی دانشگاهیان یادآورشد: به طور کلی دوره‌های حوزه‌های علوم اسلامی ۶۰ واحد بوده که در ۶ ترم ارایه می شود و کلاس های مذکور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ها برگزارمی شود.

استقبال دانشجویان فنی و مهندسی از دوره های علوم اسلامی

وی درباره استقبال دانشجویان در گروه های آموزشی مختلف نیز گفت: دانشجویان فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، هنر و سپس پزشکی به ترتیب بیشترین استقبال را از دوره های حوزه های علوم اسلامی دارند.

طراحی دوره های پودمانی ویژه فارغ التحصیلان

مدیرحوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در ادامه از طراحی یک دوره ویژه برای دانشجویان دانشگاه صدا سیما خبر داد و گفت: در بخش فارغ التحصیلان نیز دوره‌های پودمانی، تربیت کودک (طرح مهدکودک اسلامی)، تبلیغ دین به زبان انگلیسی و سبک زندگی طراحی شده است.

وی درباره تعداد اساتید فعال درحوزه‌های علوم اسلامی نیز گفت: درحال حاضر ۴۵۰ نفر از اساتید درحوزه‌های علوم اسلامی تدریس می کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار