جابر بهروزی تماشاگران ایرانی را دلسرد کرد

آخرین رقابت در سومین روز رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان که با حضور پررنگ ایرانیان هیوستون رنگ و بویی خاص به خود گرفته بود، با عملکرد بسیار ضعیف جابر بهروزی و کادر فنی تیم ملی با سردی به اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هیوستون، ساعت حدود 10 شب به وقت محلی بود که رقابت گروه B دسته 69 کیلوگرم رقابتهای جهانی وزنه‌برداری آغاز شد تا طی آن جابر بهروزی با حریفان به رقابت بپردازد، اما پیش از آنکه بهروزی بر روی تخته حاضر شود، حضور حدود پنجاه ایرانی با پرچمهای کوچک در سالن، رنگ و بوی سالن را عوض کرده بود.

اگرچه این تماشاگران، تشویق چندانی در ابتدای آغاز رقابت نداشتند، اما همین حضور منسجم آنها در صندلی‌های مرکزی، جلوه ویژه‌ای به رقابتهای آخر شب سالن جورج براون داده بود. بهروزی نیز برای آغاز رقابت وزنه 135 کیلوگرم را انتخاب کرده بود که پیش از شروع انتخابش را عوض کرد تا با وزنه 141 کیلوگرم آغازگر رقابت باشد.

پیش از آنکه بهروزی وارد سالن اصلی رقابت شود، الکس لی، وزنه بردار آمریکایی و شاگرد شاهین نصیری نیا سه بار به روی تخته آمد و هر سه بار در مهار وزنه‌های 133، 137 و 140 کیلوگرم موفق بود تا قهرمان سال 1999 جهان با خوشحالی به هوا بپرد و سالن مسابقه را ترک کند.

بلافاصله پس از پایان کار شاگرد نصیری نیا، جابر بهروزی با دوبنده مشکی رنگ وارد سالن اصلی شد، به روی تخته آمد و پشت وزنه 141 کیلوگرمی نشست. کمی معطل کرد و وزنه را جلو عقب برد، اما در نهایت براحتی وزنه را به روی سر برد و با فریاد شادی صحنه را ترک کرد. فریاد ایران ایران هوطنان نیز در این لحظه حتی برای یک لحظه هم قطع نمی شد.

بهروزی که روند رقابت نشان می‌داد بهترین وزنه‌بردار حرکت یک ضرب رقابتها باشد، براحتی در مهار وزنه 147 کیلوگرم موفق بود تا خود را به عنوان نفر اول گروه تثبیت کند، اما پس از پائین انداختن وزنه، آرنج دست چپش را گرفت تا نشانی از درد در آن ناحیه از بدنش باشد. شاید به همین دلیل بود که جابر بهروزی برای بار سوم در حرکت یک ضرب به روی تخته نیامد.

*** حرکت دوضرب

در حالیکه در حرکت دوضرب توقع داشتیم بهروزی برای مهار وزنه 170 کیلوگرم به روی تخته بیاید، به یک باره سه کیلوگرم به وزنه انتخابی اضافه کرد تا کمی دیرتر وارد سالن شود. البته این مسئله برای وزنه برداری که حرکت سوم یک ضرب را رها کرده بود، کمی تعجب آور بود. با این وجود درحالیکه تماشاگران در حال تشویق بودند، بهروزی برای مهار وزنه 173 کیلوگرم به روی تخته آمد. او در بار اول برای مهار این وزنه موفق نبود. دو دقیقه پشت صحنه استراحت کرد و بار دیگر با حمایتهای جورج زالای و حسین توکلی به روی تخته آمد.

در بار دوم هم وزنه را به سنگینی به روی سینه برد و به سختی خواست بایستد، اما در نیمه راه وزنه را انداخت تا این بار علی مرادی هم از روی صندلی روبروی جایگاه بلند شود و پشت صحنه برود. این آخرین شانس بهروزی بود. البته حالا یک کیلو هم اضافه شده بود و باید وزنه 174 کیلوگرمی را مهار می کرد.

بهادر مولایی هم به کنار صحنه اضافه شده بود. بهروزی برای بار آخر به روی تخته آمد، اما این بار هم موفق نبود تا آب سردی باشد بر تن ایرانیان حاضر در سالن. او با سه خطای پیاپی در حرکت دوضرب حذف شد تا دومین وزنه بردار ایرانی ضمن اینکه عملکردی ضعیف تر از نفر اول داشت، هیچ امتیازی برای تیم ایران بدست نیاورد.

در سمت دیگر این رقابت برای ایران که شاهین نصیری نیا وزنه برداری از آمریکا را هدایت می کرد، الکس لی توانست با مهار وزنه 176 کیلوگرم در حرکت دوضرب، بهترین وزنه بردار این بخش باشد و در مجموع با رکورد مجموع 316 کیلوگرم جایگاه دوم گروه B را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار