در پخت نان به هیچ‌وجه از "جوهرقند" استفاده نمی‌شود

درحالیکه مسئولان شرکت بازرگانی نسبت به مصرف ماده کشنده "جوهرقند" در پخت نان در برخی نانوایی‌ها اذعان کرده‌ و نسبت به آن هشدار داده‌اند، رییس اتحادیه نانوایان استفاده از این ماده و هر نوع ماده غیرقانونی را درپخت نان رد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، روز گذشته مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور تصریح کرد که « گرچه جوش شیرین از نانوایی‌ها حذف شده اما افزودنی دیگری به نام "جوهر قند یا بلنک" در بعضی از نانوایی ها جایگزین شده است که با توجه به سمی و کشنده بودن این ماده، بهداشت باید در این زمینه حساس باشد» اما رییس اتحادیه نانوایان،این موضوع را رد و تاکید کرد: وزارت بهداشت در این زمینه نظارت می کند و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز بر این موضوع صحه می‌گذارد.

قاسم زراعتکار به خبرنگار ایسنا گفت: بازرسان اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و بازرسان اتحادیه ها نظارت‌های لازم را بر فعالیت نانوایی‌ها انجام می دهند و چناچه آنها تخلفی مرتکب شوند به سرعت پیگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 72 هزار نانوایی سنتی در سطح کشور فعالیت می‌کنند که 95 درصد نان مردم را تامین می‌کنند و در استان تهران نیز بیش از 9000 نانوایی فعال است و دارای مجوز هستند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار