تعلیق پروزهای شمالی عراق در پی حملات هوایی روسیه در سوریه

بغداد از تعلیق پروازهای شمالی به مقصد اربیل و سلیمانیه به سبب حملات هوایی روسیه در سوریه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز،  دولت عراق اعلام کرد به علت فعالیت نظامی و حملات هوایی روسیه در سوریه، پروازهای این کشور را از بغداد به مقصد شهرهای اربیل و سلیمانیه در شمال این کشور از دوشنبه به مدت دو روز به حالت تعلیق در می آورد. 

سازمان هواپیمایی کشوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد این تصمیم برای حفظ جان مسافران و به علت عبور جنگنده های روسیه و موشکهای کروزی که از دریای خزر شلیک می شود و از شمال عراق عبور می کند، اتخاذ شده است. 

روسیه شلیک موشکهای کروز و پرواز جنگنده های دور پرواز از کشتیهای جنگی در دریای خزر را از ماه گذشته آغاز کرده است که این هواپیماها و موشکها از ایران و عراق عبور می کنند و با طی مسافت حدود 1500 کیلومتر به اهداف مورد نظر در سوریه می رسند. 

مشخص نشده است که این اقدام عراق نشان دهنده پیش بینی بغداد در خصوص افزایش این اقدامات در این هفته است یا نه.  عراق اعلام کرد برای مقابله با تهدید گروه داعش با روسیه ، ایران و سوریه در زمینه های اطلاعاتی و امنیتی همکاری می کند. 

مسکو از جنگنده های پایگاههای دریایی روسیه نیز برای انجام حملات هوایی که می گوید بشار اسد رئیس جمهور سوریه درخواست کرده است، استفاده می کند. 

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار