افزایش 100 درصدی بهای بلیت اتوبوس برای اربعین/ بازار سیاه دامن گیر اتوبوس ها هم شد

آمارهای متفاوتی از قیمت های بلیت های اربعین مشاهده شده به طوری که قیمت بلیت شهر مهران از 64 هزار تومان تا 150 هزار تومان گزارش شده و طبق گفته های برخی از فروشندگان در روزهای آتی هم شاهد افزایش چشمگیری خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، خرید و فروش بلیت بانزدیک شدن به اربعین حسینی همچون قیمت هایش سیر صعودی به خود می گیرد بطوریکه بعضی از مسافران در این روزها  به دلیل عدم دسترسی به قطار، هواپیما و یا داشتن درآمدی پایین تر بلیت اتوبوس تنها گزینه پیش روی آنها است اما این افراد چند روزی است که با دیدن قیمت ها برق از چشمانشان می پرد.

بر اساس این گزارش اوج گرفتن تقاضاها مثل همیشه راه را بر دلالان هموار ساخته تا بیش از پیش به فربه کردن خود بپردازند و بی مهابا قیمت های نجومی ارائه دهند که هیچ همخوانی با قیمت های پیش ندارند.

این در حالی است که تا دو هفته گذشته کمتر مسافری به این تعاونی ها جهت تهیه بلیت مراجعه می کرد و فروشندگان در به در به دنبال مسافرانی جهت تکمیل سرویس های خود بودند اما اکنون با افزایش تقاضا ،فروشندگان نیز دندان تیز کرده اند و با افزایش قیمت ها به فکر سرویس دهی به متقاضیان افتاده اند!!از طرفی اگرچه ایجاد عملیات های موثر در زیر بناهای اربعین از جمله بهسازی مسیرها ، افزایش گیت ها و بلیت ها ،بهبود مسایل بهداشتی و افزایش ناوگان ها برای بازگشت زائران امسال مشهود بود، اما کیسه دوزی دلالان هم در این بین نکته ای قابل اهمیت است.

گفتنی است پیش از این در گزارشی که باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص فروش بلیت هواپیما به عراق تهیه کرده بود و با وجود نظارت ها و قیمت های مصوب بازهم نارضایتی ها از افزایش چند برابری بلیت ها و ایجاد بازار سیاه به گوش می رسیدکه هنوز هم ادامه دارد، موضوعی که در فروش بلیت های اتوبوس هم تکرار شد و انگار قرار نیست این داستان ختم به خیر شود و کسی هم ازانتهای آن خبر ندارد.

بر این اساس؛ هر تعاونی به سبک خود قیمت گذاری می کند و  منطبق بر میل و انصاف خود سقف قیمت ها را تعیین می کند و پیگیری خبرنگار باشگاه خبرنگاران هم به شنیده ها رنگ واقعیت داده است.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قیمت گذاری بلیت ها برای مسیر تهران- مهران از 64 هزار تومان شروع می شود و به 150 هزار تومان می رسد، بطوریکه نرخ بلیت اتوبوس های عادی  از 64 هزار تومان تا 100 هزار تومان قمیت گذاری شده و قیمت های اتوبوس های vip از 100 هزار تومان تا 150 هزارتومان متفاوت است.

اما در این بین برخی از فروشندگان دم از نبودن بلیت و تکمیل ظرفیت در روزهای 6 و 7 آذر ماه می زنند و برخی هم که ظرفیت خالی دارند از گفتن قیمت سرباز می زنند و خواهان مراجعه حضوری هستند.

همچنین برخی فروشندگان قیمت های یکی و دو روز اخیر را 64 هزار تومان می دانند و زمانی که از آنها خواهان قیمت روزهای منتهی به اربعین هستیم می گویند اطلاعی نداریم اما قطعا افزایش چشمگیری خواهد داشت.

در پایان این سوال به وجود می آید که آیا سنگ محک مناسبی برای زدودن غبار تردید از وجود قمیت های مختلف وجود ندارد و مسافران باید تنها چشم به دهان فروشندگان بدوزند که قیمت ها را از آنان بشنوند در حالی که با اعمال نظارت شدید تر می توان دست دلالان را کوتاه و بازار سیاه را کاهش داد.


برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار