دو نمره منفی برای خودروهای فاقد معاینه فنی

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای کمیسیون متبوعش برای برخورد با تردد خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا خان محمدی عصر یکشنبه با اشاره به جزییات جلسه این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه اعضای کمیسیون به تصویب برخی از مواد لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا پرداختند.

وی ادامه داد: نمایندگان ضمن بررسی مواد مربوط به محیط زیست، معدن، صنایع و نحوه جوازدهی به آن ها، موضوع معاینه فنی و تردد خودروهای فاقد معاینه فنی را نیز مورد بررسی قرار دادند.

خان محمدی تصریح کرد:در این نشست پیشنهاد شد که تنها خودروهای فاقد معاینه فنی در حال تردد به ازای هر تردد دو نمره منفی بگیرند؛ این رویکرد بدین معنا خواهد بود که خودروهایی که معاینه فنی نداشته و استفاده نمی شوند از این موضوع استثنا شوند که رای گیری در این باره به جلسه بعدی موکول شد.

وی همچنین یادآور شد:رای گیری درباره طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده 4 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به جلسه بعدی این کمیسیون موکول شد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرين اخبار و پيوستن به کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران جوان اينجا را کليک کنيد.


تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار