بسیج در همه عرصه های جامعه خط مقدم است

حجت الاسلام جواد نجفی در رابطه با هفته بسیج به خبرنگار مهر گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر بصیرت و رهبری امام خمینی (ره)، نیروهای مردمی و بسیج هیئت های مذهبی و در یک کلمه همان نیروهای بسیجی نقش مهمی را ایفا کردند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن سعی داشت انقلاب به پیروزی نهایی نرسد، اما امام (ره) تدبیری اندیشیدند و در تاریخ پنج آذر سال ۱۳۵۸ دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند. دراین روز بسیج مستضعفین  شکل گرفت و ساماندهی شد و بعد از شروع جنگ نیز همین نیروهای بسیج مردمی بودند که جنگ را اداره کردند و هشت سال حماسه آفریدند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان در ادامه گفت: یک زمانی بسیجی ها  فقط با اسلحه  به جنگ می رفتند و از امنیت شهرهای ما در برابرتروریست ها حراست می کردند تا تروریست ها امنیت شهرهای مارا از بین نبرند.

وی افزود: بسیج به معنای واقعی کلمه این بود که نه تنها فقط در جبهه ها حضور داشته باشد، بلکه در پشت جبهه هم ما بسیجیانی داشتیم اعم از زن و مرد که حامی رزمندگان بودند و یکی از مهمترین عوامل چه در پیروزی انقلاب و چه درحماسه هشت سال دفاع مقدس هستند؛ همینطور الان که بحث استمرار انقلاب اسلامی مطرح می شود، بسیج در همه عرصه ها در خط مقدم است.

حجت الاسلام نجفی  تصریح کرد: ما، هم در کلام رهبری و هم در کلام امام (ره) تجلیل از بسیج و فرهنگ بسیجی را می بینیم. پس از جنگ عرصه فعالیت بسیج و شیوه برخورد دشمنان عوض شد؛ دشمنان جنگ دیگری را در پیش گرفتند که بسیج در این زمینه نیز پیشگام است.

وی ادامه داد: هم در مباحث علمی و هم درجهاد علمی، جوانان بسیجی ما پیشگام هستند حتی الان که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است باز بسیج و نیروهای مقاومتی پیشگام هستند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلام گلستان افزود: می توانیم در یک جمله بگوییم بسیجی یعنی کسی که همیشه در هر شرایطی حاضر است از خود گذشتگی کند؛ از نظام اسلامی و انقلاب، آرمان های امام و شهدا دفاع کند. یک زمانی دفاع به این معنی بود که اسلحه به دست بگیرند و یک زمانی به این معنی است که قلم در دست بگیرند و یک زمانی دفاع به این است که در عرصه اقتصاد ورود پیدا کنند.

نجفی تصریح کرد: از روزی که بسیج به فرمان امام تاسیس شد تا به امروز مورد هجمه و حمله دشمنان در داخل و خارج از کشور بوده است و این هجمه هایی که در فرهنگ بسیجی شده به این خاطر است که دشمن ما شیطان بزرگ، آمریکا از فرهنگ بسیجی و بسیج ضربه های کاری دیده است. فرهنگ بسیجی بود که نگذاشت دشمنان نظام و در راس آنها امریکا به اهداف خود برسد.

وی افزود: قدر و منزلت بسیجیان نزد امام (ره) به قدری بود که ایشان در دعاهای خود همیشه می گفتند خدایا من را با بسیجیانم مشحور بگردان و در جایی دیگر گفتند اگر مسئولین قدر و منزلت بسیجیان را درک نکنند دچار عذاب الهی می شوند.

ویژگی های یک بسیجی از دیدگاه رهبری

حجت الاسلام نجفی ویژگی های یک بسیجی از دیدگاه رهبری که دشمنان را از فرهنگ بسیجی می ترساند به این شکل بیان کرد: مکتبی بودن، اطاعت از ولایت فقیه، غیرت دینی داشتن، شجاعت، مردمی بودن، شهامت و پایداری و شهادت طلبی، آگاهی و آمادگی برای جهاد از جمله ویژگی های یک بسیجی است که دشمن از آن هراس دارد.

وی افزود: هفته بسیج فرصت خوبی است که ما ویژگی های بسیج را در جامعه بیان کنیم و توجه داشته باشیم که  هشت سال دفاع مقدس را پیروزمندانه پشت سر گذراندیم. در حوزه اقتصاد مقاومتی اگر بخواهیم موفق شویم باید باهمین ویژگی ها ورود پیدا کنیم و اقتصاددانان و سیاسیون ما اگر با این ویژگی ها وارد کار شوند، قطعا می توانیم در این عرصه ها موفق باشیم.

نجفی افزود: برنامه هایی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارتقای فکری بسیجیان در دست اقدام است. یکی از این برنامه ها که با همکاری بسیج طلاب برگزار می شود، همایشی است تحت عنوان پرچمداران بصیرت که با حضور طلاب و روحانیون در دوم آذرماه برگزار می شود.

 وی افزود: برنامه های دیگری هم در سطح استان گلستان با همکاری سازمان تبلیغات و هیئت های مذهبی و ناحیه مقاومت شهرستان ها برگزار می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار