همایش بین المللی راهبری دیابت آغاز بکار کرد

به گزارش خبرنگار مهر، در این همایش که با حضور وزرا و معاونان بهداشت کشورهای روسیه، قرقیزستان، بولیوی، افغانستان، تونس و ترکمنستان برگزار می شود، از سند ملی دیابت رونمایی خواهد شد.

به گفته دکتر محمدباقر لاریجانی رئیس همایش بین المللی راهبری دیابت، در خصوص محتوای سند ملی دیابت، گفت: در فصل اول این سند به مسائل مرتبط با بیماری دیایت در کشورمان، منطقه و جهان اشاره خواهد شد و در فصل دوم اهداف و راهبردها و همچنین نحوه ارائه خدمات مربوط به دیابت در بخش های دولتی و خصوصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح مفاد فصل های سوم و چهارم این سند عنوان کرد: چارچوب ها و نقشه راه تحقیقاتی در زمینه دیابت و ظرفیت های آموزشی برای کنترل دیابت برای آموزش بیماران و گروه های تخصصی از دیگر فصول این سند خواهد بود.

وی گفت: اگر برای کنترل دیابت سرمایه گذاری نکنیم دچار عوارض آن خواهیم شد.

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: امیدوارم  در همایش بین المللی راهبردی دیابت از تجربیات کشورهای دیگر هم استفاده کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه وزارت بهداشت تلاش می کند موضوع بیماری های غیرواگیر را جدی بگیرد، گفت: کنترل بیماری های دیابت ، سرطان و قلبی و عروقی در کاهش مرگ و میرهای زودرس موثر است.

وی افزود: وزارت بهداشت، کمیته های مختلفی را برای این منظور تشکیل داده است.

لاریجانی گفت: افراد بالای ۴۵ سال که فشار خون و چربی خون بالا دارند و چاق هستند باید به طور مرتب قند خون خود را کنترل کنند.

همایش بین المللی راهبری دیابت، روزهای دوشنبه و سه شنبه (دوم و سوم آذر ۹۴) در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار