۶۱۲ مدرسه در اردبیل نیازمند استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی است

به گزارش خبرنگار مهر، امید قیامی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات این سازمان برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی تصریح کرد: طرح استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی از سال ۹۰ آغاز شده است.

وی با اذعان به اینکه تاکنون ۹۱۲ مدرسه به بخاری‌های تابشی و سیستم حرارت مرکزی تجهیز شده‌اند، بیان داشت: سال گذشته ۱۲۲ میلیارد ریال و امسال ۲۲ میلیارد ریال به این منظور هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان به محدودیت‌های اعتباری اشاره کرد و افزود: درصورتی‌که اعتبار موردنیاز تأمین شود نوسازی مدارس آماده اجرای طرح‌های تجهیزی است.

وی به جمع‌آوری بخاری‌های نفتی چکه‌ای از مدارس اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر هیچ بخاری نفتی چکه‌ای در مدارس نداریم و اگر موردی باشد سریعاً حاضر به تعویض هستیم.

قیامی تصریح کرد: مدارسی که نیازمند تجهیز و یا بهسازی سیستم گرمایشی است شامل ۳۵۸ مدرسه با تجهیزات گازسوز، ۸۵۰ مدرسه با تجهیزات نفت‌سوز و ۲۹۰ مدرسه با سایر تجهیزات است.

به گفته وی اعتبار موردنیاز برای تجهیز هر کلاس درس ۶۰ میلیون ریال است و کل اعتبار موردنیاز برای تجهیز سیستم‌ها ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

قیامی ازجمله برنامه‌های در دست اقدام نوسازی مدارس را تدوین دستورالعمل ویژه مدارس غیرانتفاعی عنوان و تأکید کرد: ضروری است باهدف کیفیت‌بخشی به خدمات آموزشی این گروه از مدارس دستورالعملی تهیه‌شده و ازجمله استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی موردتوجه قرار گیرد.

وی درعین‌ حال به تجهیز مدارس در ۴۷ قلم کالا اشاره و تأکید کرد: ازجمله در سال جاری سه هزار و ۵۳  عدد صندلی و ۷۳۰ دستگاه رادیاتور به مدارس ارائه‌شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان رقم ریالی تجهیزات اعطاشده به مدارس در شش‌ماهه نخست سال جاری را شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار